pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 25 lipca 2005
  • wyświetleń: 6976

Penny Lane - Negatyw i Myslovitz łączą siły

Penny Lane - Negatyw i Myslovitz łączą siły


Podczas Pszczyńskiego I Święta Piwa, które odbędzie się w dniach 15-18 września na terenie Parku Pszczyńskiego, wystąpi Penny Lane. Penny Lane to tytuł piosenki legendarnych The Beatles, ale od niedawna także nazwa projektu muzycznego, który powstał z połączonych sił Negatywu - w postaci Mietalla Walusia - i Myslovitz - w osobie Wojciecha „Lali” Kuderskiego.

Lala zawsze mówił: Mietall, zróbmy coś razem - tak o genezie projektu opowiada mi Mietall Waluś. Ja najpierw miałem Lenny Valentino, potem Negatyw, więc byłem zapracowany. Ostatnio jednak pomyślałem: dlaczego by czegoś wspólnie nie zrobić? Przecież jesteśmy bardzo dobrymi kumplami. Ale to strasznie się ciągnęło. Przez dwa lata umawialiśmy się na próby, a kończyło się na tym, że chodziliśmy pić. Było więcej picia niż grania. Więc postanowiłem, że jeżeli ma to się ukazać, to musimy wziąć się do roboty i zrobić to zawodowo. W październiku zeszłego roku przyszedłem do domu Lali i powiedziałem: zróbmy to teraz na poważnie. I wzięliśmy się ostro do pracy. Tak ostro, że Lala był przerażony. Jak przychodziłem do niego do domu i pukałem, to prosił żonę, aby mnie nie wpuszczała - wspomina ze śmiechem.

Udało się jednak stworzyć materiał, a także przemyśleć strategię działania zespołu. Razem pojechaliśmy do Warszawy - kontynuuje Mietall. Spotkaliśmy się z paroma firmami, powiedzieliśmy, że jest zespół, że nazywa się Penny Lane i że mamy zamiar wydać płytę. Zainteresowanie było duże. I udało się. Na dniach podpisujemy kontrakt płytowy. I jeszcze dorzuca: Postanowiłem zadzwonić do Marcina Gajko. Po usłyszeniu ostatniej płyty Chylińskiej i Dezertera, pomyśleliśmy, że będzie się nadawał.

Choć Penny Lane dopiero wchodzi do studia, Mietall już zdradził, czego możemy się spodziewać po ich płycie: Jest to muzyka gitarowa, trochę piosenek w stylu Queens Of The Stone Age, trzy numery będą dosyć ostre. Więc będzie gitarowo, ale nowocześniej niż gra Myslovitz czy Negatyw.

Tekst w całości ukazał się w numerze „Teraz Rocka” z maja 2005 (27)

MICHAŁ KIRMUĆ

Obecnie Penny Lane jest już po studio nagrań. Płyta wraz z trasą koncertową planowana jest na miesiąc Wrzesień tego roku. Pszczyna jako jedno z pierwszych miast będzie miało okazję usłyszeć dzieło połączenia i wspólnej pracy muzyków 3 zespołów Negatyw, Myslovitz i Avalanche.

Skład zespołu:

Mietall Waluś - bas, gitara, wokal - Negatyw,
Wojtek Kuderski „Lala”- perkusja - Myslovitz,
Afgan Gąsior – gitara - Negatyw
Bartosz Słatyński – gitara, wokal - Avalanche

Więcej informacji o zespole już wkrótce w specjalnym wywiadzie udzielonym dla portalu www.pless.pl

Linki do oficjalnych stron zespołów:

www.pennylane.art.pl class=dodaj target=_blank>www.pennylane.art.pl
www.negatyw.art.pl class=dodaj target=_blank>www.negatyw.art.pl
www.myslovitz.pl class=dodaj target=_blank>www.myslovitz.pl
www.avalanche.art.pl class=dodaj target=_blank>www.avalanche.art.pl
www.mietallwalus.pl class=dodaj target=_blank>www.mietallwalus.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.