Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 kwietnia 2017
  • 20 maja 2017
  • wyświetleń: 2922

XXIII Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń

Za nami:

200 młodych rekonstruktorów z całej Polski, broń i pojazdy z okresu II wojny światowej oraz efekty pirotechniczne. To nie manewry wojskowe, a jedna z największych inscenizacji walk z września 1939 r. w naszym regionie.

Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń
Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń · fot. UG Wyry


Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń odbędzie się w sobotę, 20 maja od godziny 14.00 do 21.00 w Gostyni, przy ul. Tęczowej, w rejonie pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 roku. Inscenizacja jest upamiętnieniem zapomnianych przez historię, a wygranych przez Polaków walk z najeźdźcą hitlerowskim toczących się w dniach 1-3 września 1939 roku w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń na Śląsku. Widowisko będzie miało na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności lekcji "żywej historii".

Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń
Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń · fot. UG Wyry


Inscenizacji będzie towarzyszył "Piknik Forteczny", podczas którego całe rodziny będą mogły poznać osobiście członków grup rekonstrukcji historycznej, ich umundurowanie i sprzęt oraz zwiedzić odrestaurowany polski schron bojowy "Sowiniec" z 1939 r. Podczas Pikniku odbędzie się również pokaz wyszkolenia żołnierzy, przejazd czołgu "Leopard 2" i czołgu rozpoznawczego "TKS" oraz koncert zespołu Macieja Lipiny "Skazany na Bluesa".

Rekonstrukcja Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.