Rozrywka

  • 1 marca 2017
  • 2 marca 2017
  • wyświetleń: 1921

DKF Pszczyński Klub Filmowy: Andrzej Żuławski

Za nami:

DKF Pszczyński Klub Filmowy zaprasza na spotkanie z twórczością filmowca oraz pisarza Andrzeja Żuławskiego.

Reżyser takich dzieł jak "Pavoncello", "Pieśń triumfującej miłości", "Trzecia część nocy", "Diabeł", "Opętanie","Błękitna nuta", "Wierność" czy "Kosmos" odszedł rok temu w stolicy. W nadchodzący czwartek, w cyklu "na pamiątkę", zobaczymy produkcję "Na srebrnym globie", zrealizowaną na podstawie "Trylogii księżycowej" filozofa, prozaika, dramaturga i poety Jerzego Żuławskiego.

W filmie wystąpili m.in. Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Iwona Bielska, Krystyna Janda, Jerzy Grałek, Waldemar Kownacki, ElżbietaKarkoszka, Grażyna Dyląg, Henryk Talar, Leszek Długosz, Henryk Bista oraz Wiesław Komasa. Zdjęcia: Andrzej J. Jaroszewicz. Muzykę do tego niezwykłego obrazu skomponował Andrzej Korzyński. Scenografia: Tadeusz Kosarewicz, Jerzy Śnieżawski.

2 marca "Na srebrnym globie", godz. 18.00, ul. Bednarska 13, przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Wstęp
wolny.

BM / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.