pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 22 lutego 2017
  • wyświetleń: 2881

Dogoterapia w Przedszkolu Publicznym nr 21 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Od lutego w Przedszkolu Publicznym nr 21 rusza cykl spotkań z psem o imieniu Agis - terier brazylijski z hodowli Metheora FCI Blue Tricolor. Rasa ta jest bardzo łagodna, wyważona, przyjazny, radosna, lubiąca dzieci.

Dogoterapia w Przedszkolu Publicznym nr 21 w Pszczynie


Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych - grupa ósma i dziewiąta. Dogoterapia będzie prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę Agnieszkę Urban, która ukończyła 40 godzinny certyfikowany kurs dogoterapii.

Zajęcia z psem mają na celu usprawnienie sfery intelektualnej i poznawczej dzieci, co wymaga odpowiedniego przygotowania dogoterapeuty oraz jego szerokiej wiedzy i umiejętności. Pies uczestnicząc aktywnie w zajęciach motywuje do nauki, zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy i umiejętności poznawczych uczestników. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel - pies Agis. Pomaga również dzieciom o obniżonej percepcji wzrokowej, słuchowej z różnymi niepełnosprawnościami przyswajać wiedzę w przedszkolu.

Dzięki zastosowaniu dogoterapii dziecko lepiej się rozwija: pobudza swoje zmysły, kształtuje pozytywne emocje, poprawia komunikację, stymuluje ruch, aktywność, samodzielność i odpowiedzialność. Nasze dzieci będą miały okazje na wszechstronny rozwój i terapię z wykorzystaniem przyjaciela psa.

Agnieszka Urban

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj