pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2017
  • 23 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 2661

Koncert Boo Boo Davisa w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Koncert Boo Boo Davisa odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Bluestracje oraz Suszeckich Wieczorów Konesera.

Boo Boo Davis to jeden z ostatnich "prawdziwych" bluesmanów - takich, którzy grają bluesa opartego na swoich własnych ciężkich doświadczeniach życiowych. Urodził się i wychował w miejscowości Drew w stanie Missisipi - w samym sercu Delty, czyli krainy, która pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku stała bawełną. To właśnie podczas pracy na polu wyrobił sobie Boo Boo silny głos będący dzisiaj jego znakiem firmowym, którym rozgrzał do czerwoności niejeden głośnik... a podobno kilka nawet zepsuł! Ponieważ praca na polu wymagała dużej ilości rąk do pracy - również dziecięcych - Boo Boo nie miał okazji chodzić do szkoły i z tego powodu nigdy nie nauczył się czytać ani pisać.Bluestracje to międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się od 1998 roku. Festiwal swój początek wziął ze spotkania kilku przyjaciół, których połączyła wspólna muzyczna pasja. Od tego czasu wiele się zmieniło - festiwal z chorzowskiego "Batorego" rozprzestrzenił się między innymi na Katowice, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, a od dwóch lat odbywa się również w Suszcu. Bluestracje to nie tylko rodzimi artyści, tacy jak Irek Dudek, Sławek Wierzcholski, zespół Krzak, Nocna Zmiana Bluesa czy Cree, ale również zagraniczne sławy między innymi Sharrie Williams, Magic Slim, Todd Wolfe.

Koncert jest częścią obchodów 25-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Bilety w cenie 25 zł można nabyć w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, zarezerwować telefonicznie: (32) 212-44-91 wew. 21 lub e-mailowo: kasia@kulturasuszec.pl. Rezerwacja jest ważna przez 7 dni, w tym czasie należy uregulować płatność w biurze lub przelewem.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj