pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 10 lutego 2017
  • 12 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 2602

Wycieczka krajoznawcza do Gliwic: radiostacja, palmiarnia, synagoga

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj

W niedzielę, 9 kwietnia odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana przez Gminne Koło PTTK w Pawłowicach. Głównym celem było zapoznanie mieszkańców z ciekawymi obiektami industrialnymi w Gliwicach i Zabrzu.

Wycieczka krajoznawcza do Gliwic i Zabrza - 9.04.2017 · fot. Gminne Koło PTTK w Pawłowicach


Niedzielne zwiedzanie rozpoczęło się w Kopalni Guido w Zabrzu. Poziom 320 ukazał uczestnikom realia współczesnej pracy górniczej. Wielu po raz pierwszy mogło zobaczyć podziemne chodniki, pracujące pod ziemią maszyny i posłuchać historii górnictwa na Śląsku.

Kolejnym punktem była Radiostacja Gliwicka. Wysoka na 111 metrów wieża przypomina o jednej z głośniejszych niemieckich prowokacji w przeddzień II wojny światowej. Wizyta w muzeum radiostacji to prawdziwa lekcja historii, a sam obiekt zadziwia bardzo nowatorskimi na owe czasy rozwiązaniami. Na zakończenie przyszedł czas na chwilę relaksu w otoczeniu flory i fauny gliwickiej palmiarni. Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji szczęśliwie powróciliśmy do Pawłowic z planami na kolejne wyjazdy.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki z pawłowickim kołem. Szczegóły na: www.pttk.pawlowice.pl oraz podczas dyżurów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach w 2 i 4 środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 17.00.

Zadanie publiczne jest dotowane z budżetu Gminy Pawłowice.

Gminne Koło PTTK w Pawłowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PTTK Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj