pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 2 lutego 2017
  • wyświetleń: 2894

Warsztaty arteterapia jako kreatywna metoda pracy z dzieckiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

We wtorek, 24 stycznia w Przedszkolu Publicznym nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie odbyły się warsztaty z arteterapii w ramach europejskiego projektu "Mamy szansę"- współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w których udział wzięli rodzice.

Warsztaty Arteterapia jako kreatywna metoda pracy z dzieckiem - 24.01.2017 · fot. Publiczne Przedszkole nr 21


Warsztaty prowadziły Magdalena Kompała - arteterapeuta i Patrycja Pytlik - anglista, oligofrenopedagog. Rodzice mieli możliwość zapoznania się z różnymi technikami arteterapii na zakończenie wykonali samodzielnie zabawkę dla dziecka wszystko z recyklingu.

Arteterapia jest sposobem komunikacji ludzi z otoczeniem. Dzieła sztuki wytwarzane przez człowieka są wyrazem jego potrzeb, poglądów, zainteresowań, myśli, odczuć. Sztuka oddziałuje na sferę intelektualną, moralno - społeczną człowieka, rozwija jego wyobraźnię, estetykę. Wzmacnia poczucie wartości.

Arteterapia stosowana jest również u osób, dzieci całkiem zdrowych jako jedna z metod dających uczucie odprężenia, uwolnienia od napięcia. Jej głównym zadaniem jest polepszenie jakości życia człowieka. Zapobiega trudnościom życiowym, a gdy one wystąpią z ich rozwiązaniem, zmniejszeniem i likwidacją. Arteterapię można prowadzić indywidualnie lub jako formę zajęć grupowych. Podstawą jej jest nawiązanie kontaktu z podopiecznym oraz stworzenie bezpiecznej i akceptującej atmosfery.

Organizatorem i pomysłodawca warsztatów była koordynator projektu Agnieszka Urban.

Agnieszka Urban

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj