pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 4 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2042

Serca otwarte na potrzeby innych: akcje charytatywne w Przedszkolu 21

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Nadejście Nowego Roku skłania nas do podsumowań roku minionego, naszych osiągnięć i tego co udało nam się zrealizować. Wcale nie jest dla nas nowością, że nasze przedszkolaki i ich rodzice mają bardzo dobre serduszka i wielką potrzebę niesienia pomocy. Tradycją Przedszkola Publicznego 21 jest organizowanie różnorodnych akcji charytatywnych, w które każdego roku angażują się dzieci z naszej placówki oraz ich rodzice.

Serca otwarte na potrzeby innych - akcje charytatywne w Przedszkolu Publicznym nr 21 · fot. Publiczne Przedszkole nr 21


Zarówno nauczyciele, jak i rodzice wiedzą o tym, że już od najmłodszych lat należy dzieciom pokazywać, jak ważne jest serce otwarte na potrzeby innych, a najlepszym na to sposobem jest przykład ze strony dorosłych. Nasze przedszkole pełniąc funkcję dydaktyczno- wychowawczą, dostrzega konieczność włączania młodego pokolenia do niesienia pomocy innym poprzez różne formy działalności charytatywnej. Te formy są ograniczone ze względu na wiek dzieci i ich możliwości. Nie mniej staramy się uwrażliwić dzieci na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza tego najbardziej potrzebującego. Wykształcenie w młodym człowieku odpowiednich postaw, poczucia odpowiedzialności za innych, zauważania potrzeb nie tylko własnych ale i drugiego człowieka to cechy najbardziej wartościowe.

W minionym, 2016 roku, także wiele się działo w naszym przedszkolu:
  • akcja charytatywna "Puk, puk Tymonku" -zbiórka nakrętek na rzecz chłopca z nowotworem oka,
  • Kampania Pola Nadziei jedna z form propagowania ruchu hospicyjnego w Polsce- sadzenie żonkili w "rabatkowych sercach". Takie "serce- pole nadziei" powstało przy budującym się hospicjum stacjonarnym w Pszczynie. W dniu 19 października dzieci z naszej placówki oraz gościnnie dzieci z Ochronki wspólnie z wychowawcami i wolontariuszami Hospicjum Świętego Ojca Pio miały możliwość zasadzenia cebulek żonkili w tym pięknym sercu, które ma wszystkim przypominać, że wśród nas są osoby starsze, chore, samotne potrzebujące naszej pomocy. Mamy nadzieję, że wsadzone cebulki odrodzą się wiosną i będziemy podziwiać piękne żółte, żonkilowe serce.
  • "Pomagamy"- akcja na rzecz schroniska dla zwierząt -od września do października 2016 prowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę karmy dla potrzebujących piesków i kotków. Zebraliśmy dla zwierząt mnóstwo jedzenia, zabawek, koców, miseczek i innych akcesoriów, a wszystkie te prezenty przekazaliśmy w całości do schroniska dla zwierząt "Arkadia" w Jankowicach.
  • "Podaruj dzieciom książkę"- zbiórka książek na rzecz ochronek przy kościołach: Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Wszystkich Świętych w Pszczynie. Książki zostały przekazane na początku grudnia.


Za te dary Waszego serca składamy Wam Rodzice serdeczne podziękowanie.

Przedszkole Publiczne Nr 21

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj