pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 13 grudnia 2016
  • 15 grudnia 2016
  • wyświetleń: 828

Dokument o Jarocinie w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Za nami:

W tym tygodniu wracamy do polskiego kina dokumentalnego. Grudzień rozpoczął się po włosku. Po raz kolejny uczestnicy delektowali się także pełnometrażowymi pracami zrealizowanymi w japońskim Studiu Ghibli, które od trzydziestu lat zachwyca miłośników sztuki animacji.

Gościem projekcji była, od lat zaprzyjaźniona z Pszczyńskim Klubem Filmowym, dr Joanna Aleksandrowicz, badaczka związana z Instytutem Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego, zajmująca się kulturą, w tym kinem, Dalekiego Wschodu. Na koniec pełnego niezapomnianych wrażeń roku, w cyklu "dokumentalnie", zapowiadana prezentacja filmu "Jarocin, po co wolność".

15 grudnia odwiedzą DKF Pszczyński Klub Filmowy twórcy tego nowego, muzycznego dokumentu. Przybędzie operator filmowy oraz reżyser Marek Gajczak, a także producentka Aneta Zagórska. Za nami różne kinematografie, kultury, języki, oblicza świata. Udało się dotknąć wielu ważnych tematów. Tym razem będzie o legendarnym, polskim festiwalu. Zapewne wspomnimy podczas dyskusji również o trzydziestej piątej rocznicy grudniowych wydarzeń.

W nadchodzący czwartek w Pszczyńskim Klubie Filmowym "Jarocin, po co wolność" w reżyserii Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego, godz. 18.00, ul. Bednarska 13, przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

BM / pless.pl
źródło: PCKul

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.