pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 26 listopada 2016
  • wyświetleń: 2660

XV Przegląd piosenki dla uczestników zajęć POPP

W sobotnie przedpołudnie 19 listopada w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbył się XV Przegląd Piosenki Ekologicznej i Turystycznej "Z Przyrodą na Ty", zorganizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

popp przegląd
XV Przegląd piosenki dla uczestników zajęć POPP · fot. Powiat


Przybyłych do auli przywitał Marcin Bienioszek dyrektor POPP. Do konkursu zgłosiło się dziewięcioro solistów i osiem zespołów reprezentujących koła zainteresowań działające w ramach POPP w Pszczynie. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie następujących szkół: SP 2, SP 4, SP 18 w Pszczynie, SP 1 w Goczałkowicach i SP 16 w Studzienicach.

XV Przegląd piosenki dla uczestników zajęć POPP · fot. POPP


Występy młodych artystów oceniało Jury w składzie:
  • Mirosław Lachowski - przewodniczący. Nauczyciel muzyki w szkołach powiatu pszczyńskiego, członek "Per Spasso" - zespołu wokalnego POPP.
  • Julia Parszewska - uczestniczka zajęć wokalnych w POPP, laureatka "Sentymentów 2014", wielokrotna laureatka przeglądu piosenki Turystyczno-Ekologicznej;-)
  • Karolina Krawczyńska - absolwentka zajęć wokalnych POPP, obecnie uczy się śpiewu w Szkole Muzycznej w Katowicach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali poczęstunek, nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs przygotowały panie: Edyta Wrona, która pełniła rolę konferansjera i Danuta Abramowicz- Heczko.

Podczas przerwy w przeglądzie w trakcie której obradowało Jury, na scenie pojawił się zespół wokalno-muzyczny z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie w składzie: Roksana Sawicka - wokal, Jakub Muszik - gitara elektryczna, Jan Szczepańczyk - perkusja, Maciej Woźnica - saksofon oraz gościnnie opiekun zespołu Joanna Gryz na pianinie. Zespół zagrał trzy utwory: 'Seven Nation Army' zespołu The White Stripes, 'Bądź duży' z rep. Natalii Nykiel oraz 'Venus' zespołu Shocking Blue.

Zespół działa od września w ramach współpracy POPP z Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat, POPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.