pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 22 listopada 2016
  • wyświetleń: 2094

Góra Pięciu Kopców z Diablakiem - galeria zdjęć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

20 listopada Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" przygotował dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego wycieczkę w Beskid Żywiecki.

Góra Pięciu Kopców z Diablakiem - 20.11.2016 · fot. Diablak


Tym razem z naszej propozycji skorzystało 53 turystów. Uczestnicy poznali historię terenu, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i turystycznymi Beskidu Żywieckiego. W trakcie przejścia trasy: Sopotnia Wielka - Hala Górowa - Hala Miziowa - Góra Pięciu Kopców - Hala Miziowa - Korbielów turyści odwiedzili schronisko na Hali Miziowej, a także Bacówkę SKPB na Hali Górowej i co najważniejsze, zdobyli jeden z wyższych szczytów Beskidu Żywieckiego, czyli Górę Pięciu Kopców (1543m n.p.m.) - niższy wierzchołek Pilska.

Trasa wycieczki została dobrana odpowiednio, tak aby wszyscy byli w jak największym stopniu usatysfakcjonowani z pobytu w górach. Tym razem przy typowo jesienno - zimowej pogodzie uczestnicy przebyli trasę liczącą około 16,5 km przy 1110 m przewyższenia i ostatecznie wszyscy w bardzo dobrych humorach wrócili do Pszczyny.

Góra Pięciu Kopców z Diablakiem - 20.11.2016
Góra Pięciu Kopców z Diablakiem - 20.11.2016 · fot. Diablak


Zapraszamy osoby zainteresowane turystyką do wyjazdów z nami w góry te bliższe a czasami i te dalsze. Najbliższy wyjazd dla turystów odbędzie się 11 grudnia. Cel to Beskid Mały a planowana trasa: Czernichów - Kościelec - Przeł. Przysłop Cisowy - Przeł. Isepnicka - Żar - Żarnówka Mała. Szczegóły na stronie UKST "Diablak".

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz Urzędem Miejskim w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl.

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj