pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 1755

Kulturalny Bilet Wolontariusza - pierwsza edycja akcji w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Powstał on, aby uhonorować wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pracując na rzecz innych. Z tej okazji 62 instytucje kultury z 12 miast zaproszą do siebie Wolontariuszy w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza.

Na chętnych czeka ponad 2000 propozycji, wśród których znajdują się bilety na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, wstęp do muzeów. Niektóre z instytucji przygotowały wyjątkowe atrakcje, niedostępne dla szerszej publiczności np. wejście za kulisy. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, stworzona specjalnie dla Wolontariuszy.

Kulturalny Bilet Wolontariusza to projekt dedykowany wszystkim Wolontariuszom, zarówno tym działającym w ramach instytucji kultury, jak i angażującym się w innych obszarach. Jego celem jest zmiana wizerunku wolontariusza poprzez stworzenie platformy zaangażowanych instytucji kultury, ma także wspomóc budowę i rozwój wolontariatu w instytucjach oraz zachęcić je do współpracy. W I edycji akcji biorą udział 62 instytucje kultury z 12 miast: Gdańska, Gdyni, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Suszca, Warszawy i Wrocławia. Wolontariusze do dyspozycji mają ponad 2000 biletów.

Na Wolontariuszy czeka m.in. zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z przewodnikiem, specjalna wycieczka przygotowana przez Muzeum Śląskie w Katowicach, w trakcie której chętni zwiedzą wystawy i tereny poprzemysłowe KWK Katowice, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Eksperci z Domu Słów w Lublinie pokażą jak wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia typograficzna oraz zapoznają zwiedzających z pracą zecera, a przewodnicy z Muzeum Narodowego we Wrocławiu oprowadzą po wystawie dzieł artystów współczesnych, m.in. Warhola, Rauschenberga, Beuysa, Kiefera. To tylko nieliczne atrakcje proponowane w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza.

Chcąc skorzystać z Kulturalnego Biletu Wolontariusza, należy wejść na stronę: www.wolontariatwkulturze.pl. W zakładce "Rejestracja dla wolontariuszy" wystarczy wypełnić formularz i wybrać ofertę. Jedna osoba może skorzystać z kilku ofert. Decyduje kolejność zgłoszeń - liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami akcji są: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj