pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 15 listopada 2016
  • 17 listopada 2016
  • wyświetleń: 1035

DKF Pszczyński Klub Filmowy: Ken Loach

Za nami:

W Pszczyńskim Klubie Filmowym w czwartek wracamy do dokonań Kena Loacha.

W drugiej połowie października zajmowaliśmy się krótkometrażowymi pracami fabularnymi, dokumentalnymi i animowanymi z przeróżnych krajów. Udało się ponownie zaakcentować Międzynarodowy Dzień Animacji. Na początku listopada przenieśliśmy się do Wenecji.

Za nami, w cyklu "na pamiątkę", włoski mistrz Luchino Visconti i spotkanie z literaturą Tomasza Manna oraz symfoniami Gustava Mahlera. W minionym tygodniu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z twórczością Roberta Altmana. Na moment zajrzeliśmy do Hollywood. W nadchodzący czwartek prezentacja nowego filmu Kena Loacha, reżysera takich produkcji jak "Kes", "Wiatr w oczy", "Ziemia i wolność", "Pieśń Carli", "Chleb i róże", "Wiatr buszujący w jęczmieniu" czy "Klub Jimmy’ego", który w tym roku obchodził osiemdziesiąte urodziny.

Za scenariusz odpowiada Paul Laverty, który wiele razy współpracował z brytyjskim filmowcem. 17 listopada w Pszczyńskim Klubie Filmowym, nagrodzony m.in. Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, "Ja, Daniel Blake", godz. 18.00, ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.