pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 1669

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Czy w razie wypadku ktoś będzie potrafił mi pomóc? Czy potrafię pomóc poszkodowanemu? Czy nie boję się pomagać poszkodowanym? To może tylko kilka z pytań, które czasami sobie stawiamy w sytuacji, gdy poruszana jest kwestia udzielania pierwszej pomocy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych mieszkańców naszego powiatu Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie zorganizował dwa szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie z pierwszej pomocy - 11.2016 · fot. Diablak


Szkolenia realizowane były w ramach zadania publicznego pt. "Tworzenie możliwości mieszkańcom powiatu wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z elementami edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia" i współfinansowane przez powiat pszczyński. Ostatnie szkolenie odbyło się w dniach 5 i 6 listopada.

W trakcie szkolenia kolejna grupa uczestników praktycznie przećwiczyła metody udzielania pierwszej pomocy w wielu różnorakich sytuacjach. Wszyscy poznali zasady przeprowadzania resuscytacji osoby dorosłej, niemowlęcia oraz dziecka. Zajęcia praktyczne obejmowały również opatrywanie różnego typu ran. Uczestnicy szkolenia nauczyli się także używać defibrylatora AED, a także wielu innych, związanych z udzielaniem pierwszej pomocy czynności. Każdy z uczestników w trakcie szkolenia był oceniany i po dwóch dniach otrzymał stosowne zaświadczenie.

Szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanych, czynnie działających ratowników medycznych z firmy Edunavigator.

Bardzo cieszy zwiększające się zainteresowanie tym tematem, zarówno wśród młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych. Następne szkolenia planujemy zorganizować w przyszłym roku.

Dziękujemy również Teresie Wojtanowicz, dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia w salach należących do ciągle rozwijającej się i uatrakcyjniającej swoją ofertę edukacyjną "pszczyńskiej samochodówki".

Informacje na temat działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj