pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 października 2016
  • wyświetleń: 2302

Rodzinna wycieczka na Stożek z UKST Diablak - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

23 października Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" przygotował, szczególnie dla rodzin z dziećmi, wycieczkę w Beskid Śląski. Tą wycieczką, po raz kolejny, Klub włączył się w akcję Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum".

Rodzinna wycieczka na Stożek z UKST Diablak - 23.10.2016 · fot. Diablak


Tym razem z naszej propozycji skorzystało ponad 50 turystów, gdzie najmłodsi uczestnicy reprezentowali przedszkola i szkoły podstawowe, zaś najstarsi byli na wycieczce w towarzystwie swoich wnucząt.

Uczestnicy poznali historię terenu, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i turystycznymi Beskidu Śląskiego. W trakcie przejścia trasy: Wisła Łabajów - Stożek Wielki (978m n.p.m.) - Kiczory (989m n.p.m.) - Wisła Głębce, mieli okazję podziwiać piękno polskiej złotej jesieni oraz zachwycające panoramy górskie, sięgające od pobliskich szczytów Beskidu Śląskiego, przez Beskid Żywiecki, po Beskidy Kisuckie, Małą Fatrę i Tatry, co z kolei zawdzięczamy słonecznej pogodzie w weekend, która po tygodniu ciągłych opadów deszczu sprawiła, że wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Trasa wycieczki została dobrana w taki sposób, aby przede wszystkim dzieci mogły ją spokojnie przejść a i dorośli byli w jak największym stopniu zadowoleni z niedzielnego spaceru w górach.

Rodzinna wycieczka na Stożek z UKST Diablak - 23.10.2016
Rodzinna wycieczka na Stożek z UKST Diablak - 23.10.2016 · fot. Diablak


W wycieczkach organizowanych przez UKST "DIABLAK" coraz częściej biorą udział całe rodziny, co bardzo cieszy, ponieważ nasza działalność skierowana jest do uczniów i mieszkańców naszego powiatu. Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w inicjatywach podejmowanych przez Klub. Zachęcamy do górskich wędrówek razem z nami oraz do poprawiania sprawności poprzez udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Rodzinna wycieczka na Stożek z UKST Diablak - 23.10.2016
Rodzinna wycieczka na Stożek z UKST Diablak - 23.10.2016 · fot. Diablak


Zapraszamy osoby zainteresowane turystyką do wyjazdów z nami w góry te bliższe a czasami i te dalsze. Najbliższy wyjazd dla turystów bardziej zaawansowanych odbędzie się 20 listopada br. Cel to Beskid Żywiecki a planowana trasa: Sopotnia Wielka - Hala Górowa - Hala Miziowa - Góra Pięciu Kopców (1543 m n.p.m.) - Hala Miziowa - Korbielów Smrek. Szczegóły na stronie UKST "DIABLAK".

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj