pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 października 2016
  • 8 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4960

Godej abo wylyź, czyli Kabaret Młodych Panów z wizytą w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na grudniowe spotkania z Kabaretem Młodych Panów w programie "Godej abo wylyź", w ramach VII Suszeckiej Jesieni Kulturalnej!

Występy odbędą się w czwartek, 8 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu o godzinie 17.30 i o godzinie 20.30.

Bilety można nabyć w cenie 50 zł w biurze GOK w Suszcu, zarezerwować telefonicznie pod numerem: (32) 212-44-91 wew. 21 lub e-mailowo: kasia@kulturasuszec.pl. Rezerwacja jest ważna przez 7 dni, w tym czasie należy uregulować płatność w biurze lub przelewem. Bilety można nabyć również przez portal biletynakabarety.pl.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu


"Godej abo wylyź" to program stworzony na specjalne życzenie śląskiej publiczności. Jest to przezabawne zestawienie większości śląskich hitów Kabaretu Młodych Panów, które podsumowują ostatnie lata twórczości tej grupy - wizytówki Górnego Śląska.

Zaczęło się w 2007 roku od "Wywiadu z Górnikiem", a potem było jeszcze mocniej! Kolejne skecze śrubowały rekordy milionów odtworzeń na youtube. Setki tysięcy widzów na koncertach podążają od Kopciuszka do Kany, od Porwołów do Buchalików, od snzity z nutellą do łba konia pod pierzyną...Cytaty ze skeczów zaczęły żyć swoim życiem, stały się śląskim towarem eksportowym, ukochanym przede wszystkim w naszej, górnośląskiej krainie.

Kolejne programy Kabaretu Młodych Panów przyciągają do sal teatralnych i centrów kultury nawet tych, dla których jest to pierwsze od wielu lat wyjście na występ na żywo. Wzruszają opowieści o wspólnym oglądaniu śląskich skeczów przy szoli, przed zjazdem do roboty. Członkowie kabaretu przyzwyczaili, że jeden śląski skecz jest przygotowywany co roku i prezentowany na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. To jeden z najważniejszych festiwali w Polsce, a Kabaret Młodych Panów jest jego współorganizatorem i gospodarzem. Z uwagi na chęć zachowania nowości, starsze skecze były systematycznie zastępowane przez nowe, jak się w większości okazywało - jeszcze lepsze! Ciągłe prośby o możliwość powrotu do "klasyków" zaowocowały stworzeniem niniejszego spektaklu.

Tylko w programie "Godej abo wylyź" zobaczycie większość śląskiego urobku "cuzamen do kupy", oczywiście z ogromną dawką improwizacji i świeżości, których nie znajdziecie w telewizji czy internecie. Wśród hitów pojawią się m.in. Potek, Komunia, Opowiści biblijne po śląsku, Familiada i inne skecze, które ciągle sprawiają radość małym i dużym.

To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kabaretowych na Śląsku! Także: Godać, abo wylazować!

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj