pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 1896

Sukces pszczyńskich zespołów wokalnych w Oświęcimiu

Dwa zespoły reprezentujące Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku wzięły udział w III Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Impreza ta gromadzi wiele zespołów artystycznych seniorów. W tym roku wystąpiło 25 zespołów wokalnych, teatralnych i tanecznych z 16 miejscowości głównie województwa śląskiego. Jak stwierdzili jurorzy, konkurencja była duża, ale i czas spędzony w Oświęcimskim Centrum Kultury przyniósł wiele pozytywnych wrażeń. Sala była pełna, a widzowie reagowali bardzo entuzjastycznie.

III Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów - 10.2016 · fot. Renata Zborowska


Miło nam poinformować, że obydwa pszczyńskie zespoły odniosły wielki sukces. Chór Canto Grazioso pod kierunkiem Jadwigi Masny wykonał dwie bardzo energetyczne piosenki: "Malaika" (Fedhili Wiliam z Kenii) oraz "Smak i zapach pomarańczy" (Tadeusz Chorążuk, Tadeusz Woźniak) i bardzo spodobał się widzom Chórowi akompaniowała pani Iwona Łapeta. Występ naszego chóru zwrócił uwagę jurorów, którzy ostatecznie przyznali mu I miejsce i nagrodę.

Drugi reprezentant Pszczyny to zespół wokalny "Trzynastka" kierowany przez Renatę Zborowską. Znany z występów na wieczorkach "Poezji i muzyki pod 13" (stąd nazwa), gdzie wykonuje głównie piosenki poetyckie i poezję śpiewaną. Licznie zgromadzeni w Oświęcimskim Centrum Kultury widzowie usłyszeli w jego wykonaniu dwie piosenki: "Jest cudnie" (Magda Umer i Seweryn Krajewski) oraz "Ludzkie gadanie" (Agnieszka Osiecka i Seweryn Krajewski). Zespół zdobył wyróżnienie. Jurorzy podkreślili świetny dobór repertuaru obu zespołów i ogromna energię, jaka drzemie w wykonawcach.Udział w tej wspaniałej imprezie był dla obu zespołów świetnym przeżyciem i znakomitym doświadczeniem.

Zapraszamy serdecznie do współpracy osoby, które chciałyby z nami bawić się śpiewaniem. Pragniemy się rozwijać i poszerzać skład osobowy, dlatego zachęcamy do tej formy aktywności. Szczególnie mile widziani panowie, bo męskich głosów na dziś brak. Zapraszamy w każdą środę o godzinie 10.00 do Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.