pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 5 października 2016
  • 14 października 2016
  • wyświetleń: 2467

Wystawa Malarstwa Polskich Mistrzów: Malczewski w Suszcu!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Polisensoryczna Wystawa Malarstwa Polskich Mistrzów.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu


Wystawa rozpocznie się 15 października dwoma wydarzeniami:
- warsztatowymi lekcjami muzealnymi dla dzieci i młodzieży
- wernisażem połączonym z multimedialną prelekcją dla dorosłych.

Wystawa obejmować będzie 5 kategorii tematycznych: pejzaże, portrety, martwą naturę, architekturę sakralną i świecką oraz sceny batalistyczne. W obrębie każdej kategorii znajdą się dzieła sztuki o różnych stylach oraz wykonane różnymi technikami plastycznymi. Wystawę będzie można zwiedzać z wykorzystaniem urządzeń mobilnych - telefonów komórkowych, tabletów i smartfonów. Przy obrazach bowiem będą umieszczone qr-cody, które odsyłać będą do opisów obrazów - zdjęć, tekstów i plików dźwiękowych.

Specjalnie dla dzieci i młodzieży zaplanowane są na ten dzień lekcje muzealne w formie warsztatów artystycznych, podczas których młodzi uczestniczy i uczestniczki zapoznają się z dziełami znanych malarzy m.in. Rafała Malczewskiego, Ireny Weiss czy Karola Kossaka na różnych płaszczyznach i za pomocą różnorodnych doświadczeń zmysłowych - nie tylko wzroku, ale także słuchu, węchu, czy smaku, oraz z wykorzystaniem nowych technologii i urządzeń mobilnych. Będzie to też okazja do rozwijania własnych umiejętności twórczych i kreatywności, a każde dziecko, które weźmie udział w lekcji, będzie mogło też wziąć udział w konkursie artystycznym. Warsztaty odbędą się w 3 grupach wiekowych, o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Z racji ograniczonej ilości miejsc i podziału na grupy wiekowe na warsztaty obowiązują zapisy w biurze GOK!

Główne atrakcje dla dorosłych odbiorców zaplanowane są na godzinę 18:00. Podczas wernisażu odbędzie się multimedialna prelekcja, wykorzystująca nie tylko obraz, ale także dźwięk do zapoznania odbiorców ze specyfiką prezentowanych dzieł sztuki. Po wernisażu wystawy i polisensorycznym zwiedzaniu odbędą się warsztaty malarskie.

Wstęp na warsztaty i wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można zwiedzać od 15 do 21 października w Galerii OKO Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22. Zapisy i informacje można uzyskać u Pani Agnieszki Zielonki-Mitury, tel. 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl.

Wernisaż odbywa się w ramach projektu realizowanego z programu Kultura Dostępna przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu oraz Śląskim Domem Aukcyjnym. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj