pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 21 maja 2005
  • wyświetleń: 4065

Trzej muszkieterowie i Stanisław Soyka w Pszczynie

Trzej muszkieterowie i Stanisław Soyka w Pszczynie
Stanisław Soyka podczas piątkowego koncertu w Sali Lustrzanej
fot. A.O. / pless.pl


20 maja w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie, odbył się koncert ku pamięci Jana Pawła II. Koncert zagrał Stanisław Soyka, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Zaprezentował gościom zgromadzonym na Zamku Tryptyk Rzymski. Stanisław Soyka skomponował muzykę do słów Ojca Świętego.

Kto miał okazję posłuchać płyty pod tym samym tytułem, albo też miał to szczęście i znalazł się wśród zaproszonych gości, ten wie jak ogromne robi wrażenie. Słowa Ojca Świętego i niepowtarzalna muzyka. Fortepian, Stanisław Sojka i towarzysząca orkiestra… Co tu dużo mówić, jak na każdym koncercie Soyki, rewelacja, przez duże „R”! Przypomnę tylko jeszcze, że właśnie za tą płytę Stanisław Soyka w 2003 roku otrzymał Fryderyka za album roku, w kategorii: Piosenka Poetycka.

A Ci trzej muszkieterowie, to nikt inny tylko: Tomek Folek, Kuba Cieślik i Tomek Zjawiony. Panowie byli pomysłodawcami i organizatorami koncertu. Należy tutaj wspomnieć jeszcze o Regionalnej Izbie Gospodarczej, która była współorganizatorem imprezy.

Na koncercie pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich, honorowi Ambasadorowie (chociażby Łotwy czy Peru), przedstawiciele duchowieństwa…Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń na koncert przybyć nie mógł, ale przekazał list, odczytany przez Tadeusza Donocika (Regionalna Izba Gospodarcza).

W liście do zgromadzonych gości napisał, iż ”… koncert ten jest wyrazem miłości i wdzięczności dla Ojca Świętego…” I o to chyba wszystkim chodziło, szkoda tylko, że była to impreza zamknięta.

A.O. / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.