pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 września 2016
  • 4 października 2016
  • wyświetleń: 2120

Wycieczka górska w Pieniny Spiskie już w październiku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj

Klub Turystyki Aktywnej wraz z Kołem Terenowym przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na wycieczkę górską w Pieniny Spiskie, która odbędzie się w sobotę, 8 października.

Urokliwy szlak, przy dobrej pogodzie rozciąga się panorama na Gorce i Tatry. Region mało odwiedzany przez turystów pozwala zapoznać się z całym głównym grzbietem pasma i jego mało znanymi zakątkami. Niewątpliwym atutem jest również historia Polskiego Spisza oraz pogranicza Magury Spiskiej i Pienin.

Trasa prowadzić będzie przez: Łapsze Wyżne - Granderus (795 m n.p.m.) - Dursztyn - Jurgowskie Stajnie - Żar - (883 m n.p.m.) - Złotne - Niedzica Zamek - w drodze powrotnej zwiedzanie miejscowości Frydman z zabytkowymi piwnicami- magazyny na wino. Czas przejścia bez odpoczynku wynosi 5 godzin. Długość trasy pieszej: 15,5 km, a suma podejść: 520 m.

Wyjazd o godzinie 5.30 spod Hotelu PTTK, przy ul. Bogedaina 16. Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Udział w wycieczce biorą wyłącznie osoby pełnoletnie. Niepełnoletnie pod opieką osób dorosłych. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wycieczki.

Wycieczka nie ma charakteru komercyjnego i odbywa się na zasadzie samoorganizacji osób w niej uczestniczących, którą koordynuje Koło przewodników przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Zapisanie się na wycieczkę jest jednoznaczne z wniesieniem opłaty (do trzech dni od zapisu telefonicznego), która w przypadku rezygnacji nie będzie zwracana.

Wycieczka odbędzie się, gdy grupa zgłoszonych uczestników będzie liczyła minimum 27 osób.

Zapisy przyjmowane będą do 4 października lub do wyczerpania miejsc. Informacji udziela biuro Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej Pszczyna, Rynek 15, tel. (32) 449-11-23 oraz Czober Jacek, tel. 692-005-673.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PTTK Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.