pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 30 sierpnia 2016
  • 3 września 2016
  • wyświetleń: 1351

Wspólne czytanie Quo Vadis z biblioteką w Pawłowicach

2 września Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, zorganizowali wspólne czytanie powieści "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.

czytanie narodowe quo vadis pawłowice
Wspólne czytanie Quo Vadis z biblioteką w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Powieść polskiego noblisty czytana jest w ramach akcji pt. "Narodowe Czytanie", która promowana jest od 2012 r. przez Prezydenta RP. W poprzednich edycjach czytano m.in. "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, dzieła Aleksandra Fredry oraz trylogię Henryka Sienkiewicza.

W naszej gminie wspólne czytanie odbywa się w parku im. Ks. prof. Stanisława Pisarka. Książkę czytają m.in. Ewa Sikora, Agnieszka Kornas-Wiśniewska, Marek Kucak oraz członkinie Klubu Czytelnika. Zgromadzona publiczność może również posłuchać audiobooka z powieścią oraz napić się kawy.

W ramach akcji, w filii biblioteki w Pielgrzymowicach, można zobaczyć wystawę książek i zdjęć z filmów " Quo vadis" oraz wziąć udział w konkursie pt. "Dlaczego Sienkiewicz był celebrytą?".

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.