pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1748

Druga wycieczka w Tarty z Diablakiem - galeria zdjęć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" zorganizował drugą w tym roku wycieczkę w Tatry. W niedzielny poranek, 14 sierpnia, 30 osobowa grupa wyruszyła z Pszczyny, aby kilka minut przed 7 stawić się w Kuźnicach, gdzie czekał na nas przewodnik tatrzański Pan Michał Jarząbek - Giewont.

Wycieczka w Tatry z DIABLKiem - 14.08.2016 · fot. DIABLAK


Zrealizowana trasa prowadziła z Kuźnic przez Halę Kondratową, następnie na Giewont (1894m n.p.m.) i dalej przez Kopę Kondracką (2005m n.p.m.), Goryczkową Czubę (1913m n.p.m.) na Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.) skąd grupa zeszła do Kuźnic.

W trakcie wycieczki Pan Michał zapoznał uczestników z walorami przyrodniczo - krajobrazowymi polskiej części Tatr, przedstawił historię terenu, jak i wiele innych ciekawostek związanych z trasą, którą przemierzyli. W trakcie niedzielnej wycieczki klubowicze z Diablaka pokonali trasę liczącą około 22 km z przewyższeniem 2300m.

Trasa była optymalna dla bardzo dobrze przygotowanej grupy, a liczne widoki pozwoliły wszystkim cieszyć się aktywnie spędzoną niedzielą. Dość późno, bo dopiero o 22 cała grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny ciesząc się z przebytej trasy i zdobytych szczytów.

Zapraszamy osoby zainteresowane turystyką do wyjazdów z nami w góry te bliższe a czasami i te dalsze. Najbliższy wyjazd w góry planowany jest na 4 września br., tym razem w Beskid Żywiecki, celem wycieczki jest zdobycie "Królowej Beskidów" czyli Babiej Góry - zapisy już są prowadzone a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie Klubu. Zapraszamy także na zajęcia na ściance wspinaczkowej - najbliższe, na które prowadzimy zapisy odbędą się 9 września.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz Urzędem Miejskim w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Opiekunowie Klubu Agnieszka i Artur Wojciechowie

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj