pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 12 sierpnia 2016
  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2244

Gospodarskie wakacje dla dzieci w Skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

Sekrety pszczół, kulisy gospodarstwa rolnego czy śląskie duszki - to wszystko będzie można poznać na warsztatach dla dzieci i młodzieży organizowanych w pszczyńskim Skansenie.

Skansen


Warsztaty organizowane będą w Skansenie w poniedziałek 22 sierpnia, środę 24 sierpnia i piątek 26 sierpnia. Podczas zajęć odbywających się w godzinach 10.00 - 15.00 dzieci poznawać będą sekrety pszczół, zgłębiać tajniki życia na gospodarce czy wysłuchają opowieści o śląskich duszkach (każdego dnia zajęć przewidziano inną tematykę). Każdego dnia dzieci będą także brać udział w zajęciach plastycznych oraz ruchowych.

Cena udziału w zajęciach to 35 zł za osobę. W cenie jest również ciepły obiad. Obowiązuje rezerwacja miejsc - szczegóły pod numerem telefonu (32) 210 57 77.

Program "Gospodarskich wakacji w Skansenie":

22 sierpnia (poniedziałek), 10.00 - 15.00 - Dzień z życia pszczoły (Dzieci będą miały okazję lepiej poznać pracę pszczół i pszczelarzy. Do wykonania będzie szereg zadań dzięki którym poznają pracę oraz życie tych pożytecznych owadów)

24 sierpnia (środa), 10.00 - 15.00 - Gospodarz na gospodarce (Obowiązki z życia codziennego gospodarza. Trzeba pomóc gospodarzowi,żeby zdążył z plonami, a w tych pracach przeszkadza chochlik.Dzięki owej pomocy dzieci poznają elementy stroju gospodarza i gospodyni oraz prace związane z gospodarstwem)

26 sierpnia (piątek), 10.00 - 15.00 - Poszukiwacze przygód, czyli tropem śląskich wierzeń (Dzieci spotykają na swojej drodze duszka, który opowiada dzieciom o postaciach jakie można spotkać w pobliżu. Dzięki odnajdują te postaci i przy okazji dowiadują się co nieco o wierzeniach słowiańskich)

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj