pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 lipca 2016
  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 3184

"Orfeusz w piekle" - operetka w sali widowiskowej GOK w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Arte Creatura Teatr Muzyczny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu serdecznie zapraszają na operetkę "Orfeusz w piekle" Jacques'a Offenbacha w reż. Dariusza Niebudka.

Już dziś zapraszamy na wrześniowe spotkanie z operetkę. To niecodziennie wydarzenie odbędzie się 22 września w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

Bilety można nabyć w biurze GOK od pn. do pt. od 8.00 do 16.00, zarezerwować telefonicznie:
32 212-44-91 lub e-mailowo: kasia@kulturasuszec.pl. Rezerwacja jest ważna przez 7 dni, w tym czasie należy uregulować płatność w biurze lub przelewem.

Ceny biletów:
  • lipiec - 30 zł/os.
  • sierpień - 40 zł/os.
  • wrzesień - 50 zł/os.


Uwaga! Podczas płacenia obowiązuje data płatności, a nie data rezerwacji.

Orfeusz w piekle to pierwsza wielka operetka Jacques'a Offenbacha z niezapomnianym radosnym kankanem. Premiera odbyła się 21 października 1858 roku, wywołując w Paryżu spore poruszenie i gorący aplauz publiczności. Błyskotliwa kpina z napuszonego mitycznego świata i wspaniała muzyka przyniosły Offenbachowi wielki sukces.

Akcja operetki rozgrywa się w starożytnej Grecji. W Tebach znudzeni sobą Orfeusz i jego piękna żona Eurydyka rozmyślają, jak zerwać małżeńskie kajdany i oszukać Zły Los (Opinię Publiczną i teściową w jednym), który zgotował im rolę najczulszych kochanków mitycznego świata. Szczęśliwie Eurydykę porywa zakochany w niej bóg piekieł - Pluton. Małżonek, chcąc nie chcąc, zmuszony przez Opinię Publiczną do poszukiwań zaginionej, udaje się na Olimp.

W niebie sam Jowisz postanawia zająć się porwaniem i sfruwa do piekła pod postacią muchy, gdzie "bzyczy" Eurydyce uwodzicielską pieśń. W ten sposób podbija serce ziemskiej piękności.
Urażony Pluton każe Jowiszowi oddać kochankę mężowi, z czego wszyscy są niezadowoleni.
Orfeusz, jak mówi mit, wyprowadzając Eurydykę z piekła, odruchowo spogląda za siebie i wówczas traci żonę na zawsze. Jak przystało na operetkę, historia kończy się więc szczęśliwie, a uradowany Orfeusz wraca sam na ziemię!

W rolach głównych wystąpią śpiewacy Teatru Muzycznego Arte Creatura - Jarosław Wewióra jako Orfeusz, Beata Witkowska-Glik jako Eurydyka, Michał Musioł / Adam Żaak jako Jowisz, Patrycy Hauke / Witold Wrona jako Pluton / Arysteusz, Marta Gabryelczak-Paprocka jako Kupido, Ewelina Sobczyk jako Diana, Anna Jaskółka-Haśnik jako Wenus, Edyta Nowicka jako Junona / Minerwa, Piotr Rybak jako Styks / Mars / Merkury, Jakub Bergel jako Opinia Publiczna.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura
dyrygent: Bogusław Jan Bemben

Libretto: Ludovic Halévy i Hector Crémieux
Przekład: Jerzy Merunowicz

Reżyseria: Dariusz Niebudek
Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik
Kostiumy: Dorota Wewióra
Choreografia: Zbigniew Mikolasz
Scenografia: Magdalena Dużej, Kuba Bergel

Sponsorzy spektaklu premierowego: Leroy Merlin, Stalco, Tkaniny Zenitex
Patroni medialni: TVP Katowice, "Dziennik Zachodni", Radio Katowice
Więcej informacji na stronie: www.artecreatura.art.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj