pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 23 czerwca 2016
  • 6 lipca 2016
  • wyświetleń: 15235

Festiwal Róż w Goczałkowicach-Zdroju - galeria zdjęć

Cztery lata temu, analizując największe walory naszej miejscowości, Gminny Ośrodek Kultury wpadł na pomysł organizacji imprezy, która promowałaby najciekawsze produkty, z których słyną Goczałkowice. Wybór padł na kwiaty. Róże i anturia, których produkcja w kilku gospodarstwach ogrodniczych prowadzona jest na ogromną, międzynarodową skalę.

IV Festiwal Róż w Goczałkowicach-Zdroju - 2-3.07.2016 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Tym sposobem, w każdy pierwszy weekend lipca w samym sercu gminy, a zarazem jednym z najciekawszych pod względem turystycznym i krajobrazowym miejsc - goczałkowickim uzdrowisku, organizowane jest święto róż w ramach którego odbywa się szereg atrakcji, nawiązujących do tematu przewodniego festiwalu.

Podobnie było i w tym roku. Organizatorzy w trakcie trwania dwudniowej imprezy w sali konferencyjnej sanatorium Gwarek, dzięki uprzejmości Gospodarstw Ogrodniczych Państwa Dzidów, Muszyńskich i Spychałów zaprezentowali wystawę kwiatów ciętych, na której znalazło się ponad 30 odmian róż i 16 gatunków anturiów. Ponadto, w pierwszy dzień festiwalu zainteresowane osoby mogły wziąć udział w darmowych warsztatach florystycznych, przygotowanych dla dzieci i dorosłych w pawilonie "Wrzos". Dodatkowo, w sobotnie popołudnie, w Parku Zdrojowym, w bezpośrednim sąsiedztwie szachów plenerowych swój kunszt muzyczny zaprezentowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty, a wieczorem, o godz. 20.00 na wystawie kwiatowej Pani Slawiana Holc z bułgarskiej Doliny Różanej przygotowała wykład tematyczny poświęcony "Aromaterapii dla całej rodziny.

Z kolei, w niedzielę pomiędzy godziną 15.00 a 17.00 atelier florystyczne Alessandro - Aleksandry Bilik na wystawie kwiatowej zaprezentowało pokaz sztuki florystycznej. W tym samy czasie, na scenie głównej, umiejscowionej na deptaku zdrojowym rozpoczęły się występy artystyczne. Jako pierwsi, przed zgromadzoną widownią wystąpili podopieczni Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie przygotowani przez Ewę Chlebek, a następnie zespół "Fleciki" pracujący pod opieką Edyty Wrony. Wraz z zakończeniem ich popisów scenicznych zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w pierwszym konkursie plastycznym "W różanym ogrodzie" (wystawa nadesłanych prac była prezentowana w trakcie trwania imprezy w siedzibie GOK-u).

Punktualnie o 18.00 przyszedł czas na rozpoczęcie stałego punktu festiwalowego programu - przeglądu chórów amatorskich, który zakończył występ goczałkowickiego chóru parafialnego Semper Communio.

Warto wspomnieć, że koncert naszych lokalnych artystów w tym roku odbiegł od tradycyjnych norm. Dzięki zaangażowaniu i zapałowi chórzystów oraz uprzejmości zaproszonej na święto róż gwiazdy - Macieja Miecznikowskiego, udało się stworzyć wyjątkowy projekt muzyczny, który zebrał wiele pochwał i całą masę oklasków ze strony licznie zgromadzonych widzów.

Wisienką na torcie popisów scenicznych był solowy występ piosenkarza, który w lirycznym repertuarze zaprezentował swe wyjątkowe umiejętności wokalne.

Warto wspomnieć, że po raz kolejny jedną z atrakcji Festiwalu Róż były przejażdżki Ciuchcią Beskidzką: w sobotę na tamę jeziora goczałkowickiego, a w niedzielę do Ogrodów Pokazowych Kapias, które zapewniły gościom festiwalu dodatkowe doznania wizualne, aranżując w sąsiedztwie fontanny zdrojowej piękny ogród różany.

Gminny Ośrodek Kultury za wkład i pomoc przy organizacji IV Festiwalu Róż szczególne słowa uznania kieruje w stronę: Hurtowni Kwiatów Róża, Specjalistycznego Gospodarstwa Ogrodniczego Dzida, Zakładu Ogrodniczego Muszyński, Zakładu Ogrodniczego Spychała i Ogrodów Pokazowych Kapias.

Współorganizatorami IV Goczałkowickiego Festiwalu Róż byli: Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój oraz Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek".

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.