pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 31 maja 2016
  • wyświetleń: 1779

Przedszkolaki zabrały rodziców w "Podróż dookoła świata"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

W Przedszkolu Publicznym nr 21 w grupie IV dzieci zaprosiły rodziców z okazji ich święta w "Podróż dookoła świata". Najmłodsi przygotowywali się do tej podróży długi czas. Ale było warto.

Przedszkolaki zabrały rodziców w "Podróż dookoła świata" - 05.2016 · fot. Publiczne Przedszkole nr 21


Nasza sala wypełniła się mieszkańcami różnych miejsc świata. Wszyscy uczestnicy podróży przybyli odpowiednio przygotowani. Rodzice wspaniale się przygotowali i pojawili się na to spotkanie z różnymi gadżetami związanymi z poszczególnymi krainami i ludźmi tam żyjącymi, były kowbojskie kapelusze, pistolety, indiańskie pióropusze, łuki, bębenki afrykańskie, kolorowe afrykańskie chusty, futrzana czapa Eskimosa. Wśród gości dostrzegliśmy nawet samego groźnego szeryfa, który przybył ze swoją przyjaciółką Indianką. Tak gotowi mogliśmy ruszyć w tę wielką podróż.

Na początek wyruszyliśmy do Ameryki, gdzie Indianie spotkali się z Kowbojami na Dzikim Zachodzie. Na szczęście było to pokojowe spotkanie i Indianie na czele z Wielkim wodzem Apaczów, którym był tatuś Adasia-pan Bartłomiej zaprosili wszystkich na pokaz wspaniałych tańców. Dla Indian taniec odgrywał bardzo ważną rolę w ich życiu plemiennym, towarzyszył on najważniejszym ich wydarzeniom z życia. Nazywany był tańcem rytualnym oddawał różne uczucia: złość, smutek, radość. Indianie zaprezentowali się w kilku tańcach pokazując za ich pomocą życie Indian. Na koniec Indianie zaprosili do wspólnego kręgu swoich przyjaciół Kowbojów i stworzyli piękny krąg przyjaźni.

Nasi kowboje porwali wszystkich w wir zabaw dzikiego zachodu i przygotowali szereg atrakcji. Silni i odważni kowboje na czele z szeryfem, którym była mamusia Tomka pani Alicja pokazali życie Dzikiego Zachodu. Skoczna muzyka porwała wszystkich do tańca. Kapelusze wirowały nad głowami. Ale niestety czas zabaw na Dzikim Zachodzie dobiegł końca i czekała nas dalsza podróż.

Wyruszyliśmy w głąb Czarnego Lądu, gdzie afrykańscy czarownicy zaprosili nas do magicznych tańców i zabawy. W Afryce powitał nas afrykański czarownik- mamusia Mai- pani Sandra. Magiczny taniec czarowników wprowadził nas w tą nieznaną nam krainę. Dotarliśmy też na pustynię, gdzie było ciężko, brak wody nam doskwierał, słońce paliło. Dlatego ruszyliśmy dalej w poszukiwaniu przygód. Nasza podróż po Afryce zakończyła się w dżungli pełnej groźnych zwierząt. Było niebezpiecznie lecz przygoda w Afryce pozostanie w naszej pamięci.

Pora było ruszyć w dalszą drogę, bo przecież jeszcze tyle przed nami do zwiedzenia. Po długiej podróży pełnej przygód znaleźliśmy się w magicznej Krainie Lodu. Spotkaliśmy tam Eskimosków oraz piękne księżniczki o czarodziejskiej mocy, wśród których królowała mamusia Hani -pani Katarzyna. W krainie lodu powitał nas mały Eskimosek, który zagubił się wśród pięknych księżniczek. Eskimosi lubią śpiewać i opowiadać sobie niezwykłe historie i nasz mały Eskimosek zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy w kole i opowiedział o życiu w tej mroźnej krainie. A na koniec księżniczki z lodowej krainy pokazały jak wielką mają moc w przepięknym tańcu.

Niestety podróż dobiegła końca. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, bardzo szczęśliwi wróciliśmy do naszego przedszkola. Uczciliśmy święto naszych rodziców, składając im piękne życzenia oraz wręczyliśmy prezenty. Wszyscy zasiedliśmy do stołów i podczas poczęstunku mogliśmy już tylko wspominać przygody z Podróży dookoła świata.

Bardzo dziękujemy wszystkim za tę wspólną zabawę, za przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci, za aktywne uczestnictwo. Dziękujemy mamusiom za przepyszne wypieki, które podarowały na tę uroczystość i za wszystkie inne dary. Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy wsparli nas pomocą i wzięli aktywny udział grając role w przedstawieniu.

Przedszkole Publiczne Nr 21

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj