pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 22 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3031

Spotkanie z leśnikiem w Przedszkolu nr 21 - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Przedszkolaki w Przedszkolu nr 21 w Pszczynie realizują ekologiczny projekt pt. "Dbamy o środowisko". W ramach tego projektu odbywają się zajęcia z zakresu " Czy powietrze jest czyste?, "Segregujemy śmieci", "Lubimy czystą wodę" oraz "W lesie powinno być zielono". Celem zajęć jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska i jego wpływu na zdrowie człowieka, uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony najbliższego środowiska.

Spotkanie z leśnikiem w Przedszkolu nr 21 - 18.04.2016 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Pierwszym ekspertem, który uczestniczył w zajęciach był pan leśniczy, którego przedszkolaki gościły 18 kwietnia. Celem spotkania z panem Zygmuntem Kwapisem, leśniczym Nadleśnictwa Kobiór było zapoznanie dzieci z rolą jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka, kształtowanie postawy proekologicznej u najmłodszych.

Gość opowiedział przedszkolakom o swoich obowiązkach związanych z troską o las. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma dla życia człowieka i zwierząt las. W bardzo ciekawy sposób opowiedział o zwyczajach i potrzebach zwierząt żyjących w lesie. Dzieci poznały zasady zachowania się w środowisku leśnym. Wiedzą, że w lesie należy zachować ciszę, porządek. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób ludzie mogą przyczynić się do pomocy zwierzętom, ptakom.

Pan leśniczy wytłumaczył dzieciom na czym polegają prace pielęgnacyjne przy nasadzaniu i dbaniu o młodnik oraz czym jest ochrona przed szkodnikami i zwierzyną leśną. Opowiedział jak wiele trudu potrzeba by las był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, jaki wpływ na zdrowie człowieka ma czyste i zanieczyszczone środowisko i co robić, by tego środowiska nie zanieczyszczać. Nasz gość zainteresował dzieci licznymi ciekawostkami związanymi z lasem. Dzieci oglądały ilustracje, plansze, eksponaty. Przedszkolaki miały także okazję by wykazać się swoją wiedzą związaną z tematem. Dzieci wysłuchały wiele odgłosów leśnych i bardzo trafnie odgadywały co za odgłos.

Leśniczy zadał przedszkolakom wiele zagadek i dzieci wykazały się swoją wiedzą na temat zwierząt. Nasz ekspert zadawał mnóstwo pytań dotyczących środowiska leśnego, a przedszkolaki udzielały odpowiedzi. Ale także dzieci miały okazję zadać pytania panu leśniczemu, który wyczerpująco odpowiadał. Podsumowaniem zajęć było wykonanie zadania przez dzieci- ułożenie wielkich drewnianych puzzli na temat "Żubry". Pan leśniczy zachęcił wszystkich, aby wraz z rodzicami wyruszyć na wycieczki do naszych pięknych, pszczyńskich lasów.

Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły panu leśniczemu podziękowanie za ciekawą lekcję przyrody, która umożliwiła nam zaznajomienie się z pracą leśniczego, lepsze poznanie zwierząt naszych lasów, a także uwrażliwiła na otaczające nas piękno natury. Pan leśniczy obdarował dzieci drobnymi upominkami.

Przedszkole Publiczne Nr 21

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj