pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 4 marca 2016
  • 27 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1960

Nauczyciele poznają oprogramowanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Za nami:

Publiczne Przedszkole nr 21 w Pszczynie zaprasza na bezpłatną prezentację oprogramowania MÓWik. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem i możliwościami programu.

MÓWik (wersje Standard, PRO i PRO Plus) to oprogramowanie do komunikacji wspomagającej i alternatywnej na tablety z systemem Android, przeznaczone do stosowania u osób niepełnosprawnych w celu łagodzenia lub kompensowania skutków urazu, choroby lub niepełnosprawności. Jest przeznaczone dla osób w różnym wieku, głównie z afazją, autyzmem, upośledzeniem umysłowym, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, dysartrią, które nie mogą się porozumiewać mową w sposób zrozumiały dla innych.

Zestaw symboli jest dostosowany do języka polskiego i naszego kręgu kulturowego. Jest ciągle poszerzany, a dodatkowe symbole mogą być pobierane bezpłatnie. Użytkownicy mogą korzystać z dodatkowych bezpłatnych aplikacji do nauki i terapii (Gadaczek, seria MówikMemory) wyposażonych w symbole systemu MÓWik, a dodatkowo z pomocy dydaktycznych przeznaczonych do nauki polskiego systemu językowego przez osoby niemówiące.

Funkcje programu to m.in. możliwość robienia i wstawiania zdjęć, własnych grafik i obrazów z Internetu - tworzenie symboli, konstruowanie całych zdań i wypowiedzi, które są odczytywane przez syntezę mowy, opcja korzystania z liter, dzięki czemu istnieje możliwość pisania informacji za pomocą klawiatury ekranowej i odczytywania ich za pomocą syntezy mowy.

Prezentacja odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00 w Publicznym Przedszkolu nr 21 im. Misia Puchatka, przy ul. Księżycowej 27 w Pszczynie. Czas trwania prezentacji wynosi około 1,5 godziny. Zapisy przyjmowane są pod numerem: 606-719-655 lub 510-251-042, numer telefonu przedszkola (32) 210-40-50 lub mail: pp21@netsfera.pl.

Przedszkole Publiczne Nr 21 / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj