pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 grudnia 2015
  • 11 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3786

WOŚP w Goczałkowicach - 14 tys. zł

Wraz z całą Polską, goczałkowicki sztab zarejestrowany przy Gminnym Ośrodku Kultury jak co roku zagrał wraz z Jurkiem Owsiakiem na rzecz najbardziej potrzebujących.

24. Finał WOŚP - sztab Goczałkowice-Zdrój - 10.01.2016


Okazując solidarność z rzeszą kilkuset tysięcy osób, które poświęciły swój wolny czas, aby wesprzeć tą szlachetną akcję 17 wolontariuszy, od wczesnych godzin rannych, nie zważając na chłód i deszcz przemierzało ulice Goczałkowic, zachęcając mieszkańców do wspólnego kwestowania.
Dodatkowo, o godz. 15.00 przed siedzibą dyrekcji uzdrowiska, goczałkowicka Orkiestra Dęta rozpoczęła koncert plenerowy, którym zachęcała przechodniów do udziału w koncercie głównym, który rozpoczął się o godz. 16.00 w siedzibie GOK-u.

Na scenie, obok Zespołu Folklorystycznego Goczałkowickie w klasycznym i współczesnym repertuarze zaprezentowała się grupa Concerto Luciano, działający przy Szkole Podstawowej nr 1 z ramienia Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zespół "Fleciki", uzdolniona muzycznie młodzież - podopieczni Ewy Chlebek oraz Rafał Cebula, który na trąbce dla zgromadzonej widowni zagrał dwie kolędy.

Występy artystyczne, co kilkanaście minut przeplatane były licytacjami przekazanych na rzecz WOŚP-u darów. Pośród nich największe zainteresowanie wzbudziła kadrowa koszulka Łukasza Piszczka, opatrzona podpisami wszystkich piłkarzy z drużyny biało-czerwonych, która została zlicytowana za 950 zł. Drugie miejsce pod względem otrzymanej kwoty uzyskał przekazany przez goczałkowickie uzdrowisko karnet na 7-dniowy pobyt dla jednej osoby, za który otrzymaliśmy 500 zł. Na trzeciej pozycji uplasował się anioł, ofiarowany przez pracownię ceramiki-artystycznej Joanny Rabaszowskiej-Grzyb, który za 200 zł nabyła jedna z mieszkanek Goczałkowic. Ponadto, w ramach tegorocznej aukcji można było zlicytować m.in.: pyszny tort z piekarni "u Englerta", karnety na basen, publikacje o Goczałkowicach oraz gadżety WOŚP przesłane ze sztabu głównego.

Dla osób zainteresowanych inną formą wsparcia 24 finału przygotowaliśmy pyszne ciasto, upieczone przez wolontariuszy oraz restaurację KAPIAS i wspomnianą już piekarnię Pana Englerta, które można było spróbować wrzucając datek do specjalnie przygotowanej puszki.

Podsumowując, dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu ludzi niezważających na społeczne nastroje udało nam się zebrać rekordową sumę 14.060,17 zł . Pośród wszystkich wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie, najwyższe kwoty udało się zebrać: Nicoli Rajdzie - 1.501,41 zł, Wiktorii Hanke - 1.430,54 zł, Wiktorii Słomce - 1.328,96, Magdalenie Jurczyk - 1.314,57 zł oraz Sławomirowi Lapczykowi - 1.287.97 zł.

- Serdecznie dziękujemy za tak hojne wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy nadzieję, że tak wyjątkowa akcja z powodzeniem będzie organizowana w przyszłości, bo jak wszyscy wiemy, na wśród nas nigdy nie zabraknie potrzebujących do których przy pomocy Jurka Owsiak co roku miliony Polaków wyciągają pomocną dłoń - mówią wolontariusze WOŚP.

new, BM / pless.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.