pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2068

Artystyczny weekend na jarmarku

W miniony weekend organizatorzy Jarmarku Świątecznego zaproponowali mieszkańcom naszego miasta atrakcje artystyczne. W czwartek późnym popołudniem na deskach ustawionej na końcu ulicy Bankowej sceny odbył się koncert "Zima, śnieg i święta".Wystąpiły młode wokalistki z grupy kierowanej przez panią Renatę Zborowską. Martynka i Karolina Olszowiec, Agatka Szwedka i Oliwka Rozmus przedstawiły zgromadzonym widzom piękne piosenki świąteczne. W ich wykonaniu można było usłyszeć między innymi: "Kochany panie Mikołaju", ""Mikołaju, to już czas", "Pastorałkę anielską", "Za kominem świerszczyk grał", "Mamy święta" i inne.

Piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem świątecznych wypieków. Tym razem przygotowano dla mieszkańców słodkości, które można było samemu udekorować. W sobotę natomiast na scenie wystąpił zespół Avocado, który zachwycił widzów nietypowym wykonaniem najbardziej znanych polskich kolęd. Potem grupa z Żor w jasełkowych strojach wprowadziła widzów w nastrój świąt Bożego Narodzenia, przedstawiając charakterystyczne dla regionu obrzędy i pieśni.

W wietrzną niedzielę tuż po południu przywitała mieszkańców Pszczyny starsza grupa wokalistów pod kierunkiem pani Renaty Zborowskiej i zaprezentowała drugą część koncertu "Zima, śnieg i święta", gdzie dominowały wesołe i nastrojowe piosenki świąteczne. Śpiewali: Roksana Sawicka, Karolina Grzechnik, Magda Kawka, Grzegorz Szwedki i Grzegorz Wuwer oraz Renata Zborowska, która przygotowała również wiele aforyzmów i złotych myśli podkreślających nastrój Świąt. Mogliśmy posłuchać piosenek: "Kto wie", "Święta święta", "Gwiazdki blask", "Bardzo cicha noc", "Święta już", "Świąteczny rock and roll" i wiele innych.

Niedzielny i czwartkowy występ grupy wokalistów był zapowiedzią tradycyjnego już koncertu charytatywnego, który odbędzie się 5 stycznia w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Wszystkie atrakcje w miniony weekend miały zachęcić do wspólnego spędzenia czasu przez przechodzących przez Starówkę ludzi. O atmosferę w tym miejscu bardzo starał się też pan Jacek Kobyliński, który tradycyjnie zapowiadał wszystkie wydarzenia i towarzyszył wykonawcom w trakcie występów, rozmawiał ze sprzedającymi, kupującymi i spacerującymi.

Niechaj krótka migawka z tych wydarzeń zachęci mieszkańców naszego miasta do liczniejszego udziału we wszystkich przygotowanych dla nich atrakcjach w tym i następnym roku.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.