pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 30 listopada 2015
  • wyświetleń: 4206

Ostatnia wycieczka Diablaka - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

To była już ostatnia w tym roku wycieczka turystyczna organizowana przez UKST "Diablak" dla uczniów i mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W górach już prawie prawdziwa zima, trochę śniegu, trochę mrozu i czasami odrobina podmuchów zimowego wiatru. Mniej więcej w taki klimat wybrali się uczestnicy niedzielnej wycieczki.

Ostatnia wycieczka UKST Diablak - 29.11.2015 · fot. Diablak


29 listopada o (nie)przyzwoitej porze, czyli 6 rano, grupa wyjechała z Pszczyny kierując się do Bystrej Śląskiej, skąd rozpoczęła swoją wędrówkę przez fragment Beskidu Śląskiego. Trasa wycieczki wiodła przez Magurę, Klimczok, Szyndzielnię, Kozią Górę do Olszówki. Trasa niedługa, licząca około 15 km, nie sprawiła uczestnikom żadnej trudności. Należy wziąć pod uwagę fakt, że tym razem, co bardzo cieszy organizatorów, na wycieczkę zapisało się aż 50 osób. Najmłodszy z uczestników miał 7 lat a górna granica wieku to już bardzo doświadczeni turyści.

W trakcie wycieczki uczestnikom szeroko przybliżona została historia terenu, przekazano również szczegółowe informacje na temat większości aspektów związanych z fauną i florą Beskidu Śląskiego. Uczestnicy zapoznali się z budową geologiczną, szczegółowym podziałem Beskidów a także przekazana została spora wiedza z zakresu topografii terenu. Jako, że pogoda bardzo dopisała, uczestnicy mieli możliwość podziwiania beskidzkich panoram a nawet pojawiły się Tatry. Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych doznań i również wiele nauczyła a pobyt w trzech schroniskach, znajdujących się na trasie umożliwił odpoczynek, posilenie się i zregenerowanie sił.

W wycieczkach organizowanych przez UKST "Diablak" coraz częściej biorą udział całe rodziny, co bardzo cieszy, ponieważ nasza działalność skierowana jest do uczniów i mieszkańców powiatu. Bardzo owocna jest również współpraca z Gimnazjum nr 2 w Woli i Zespołem Szkół nr 1 w Pszczynie. Dzięki nawiązanej współpracy, również uczniowie z tych szkół, pod opieką nauczyciela, biorą udział w wycieczkach. Zapraszamy do współpracy nauczycieli z innych szkół znajdujących się na terenie naszego powiatu.

Oczywiście na wycieczki organizowane przez UKST "DIABLAK" uczniowie mogą zapisywać się indywidualnie. Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w inicjatywach podejmowanych przez Klub. Zachęcamy do górskich wędrówek razem z nami oraz do poprawiania sprawności poprzez udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Kolejna wycieczka, na którą zapraszamy odbędzie się dopiero w styczniu 2016r. Wszelkie informacje na jej temat pojawią się w grudniu br. na stronie Klubu. Obecnie zapraszamy osoby zainteresowane na zajęcia na ściance wspinaczkowej, które odbędą się 4 grudnia 2015r.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj