pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 13 listopada 2015
  • 17 listopada 2015
  • wyświetleń: 1216

Nowy sprzęt i książki w Bibliotece

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna realizowała w 2015 roku dwa zadania: zakup nowych książek, sprzętu multimedialnego oraz wyposażenie w nowe meble dla biblioteki publicznej w Piasku, a także zakup zestawów komputerowych do tworzenia gminnej bazy zasobów bibliotecznych.

Nowy sprzęt i książki w Bibliotece · fot. M-PBP


W ramach pierwszego zadania w bibliotece w Piasku pojawiły się urządzenie wielofunkcyjne, zestaw interaktywny, laptop, zestawy komputerowe, wieża hi-fi, oprogramowania (biurowe, Corel, antywirusowe), książki, gry planszowe, meble biblioteczne, krzesła obrotowe, papier ksero, inne akcesoria do sprawnego funkcjonowania sprzętu komputerowego i multimedialnego oraz usługa informatyczna. Wyremontowano także pomieszczenie wraz z klatką schodową. Łączna wartość tego zadania wyniosła 56.948,66 zł.

Drugie zadanie obejmowało zakup zestawów komputerowych do tworzenia gminnej bazy zasobów bibliotecznych dla 15 stanowisk, w tym: komputery z oprogramowaniem, monitory, czytniki kodów kreskowych, pozostałych urządzeń peryferyjnych i akcesoriów, oprogramowanie antywirusowe, usługa informatyczna. Łączny koszt wyniósł 68.533,17 zł.

Dzięki realizacji zadań Biblioteka stała się nowocześniejszą, sprawniej działającą instytucją kultury, a Filia w Piasku - centrum multimedialnym, ponadto dzięki remontowi i zakupowi mebli - instytucją estetyczną i przyjazną czytelnikom. Zakup nowych książek i gier planszowych wzbogacił ofertę czytelniczą, edukacyjną i rozrywkową Biblioteki w Piasku.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj