pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 13 listopada 2015
  • wyświetleń: 1774

Konferencja "Zrozumieć autyzm"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

W poniedziałek, 9 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie odbyło się seminarium pt. "Zrozumieć autyzm - witaj w moim świecie". Adresatami spotkania byli rodzice i nauczyciele pszczyńskich placówek oświatowych.

Podsumowanie konferencji "Zrozumieć autyzm - witaj w moim świecie" - 9.11.2015 · fot. Publiczne Przedszkole nr 21


Głównym założeniem seminarium było przedstawienie zasad postępowania oraz metod pracy terapeutycznej w środowisku przedszkolnym i rodzinnym dziecka ze spektrum autyzmu. W trakcie spotkania została poruszona problematyka związana z etiologią całościowych zaburzeń rozwojowych, zaprezentowano metody i formy pracy oraz zasady skutecznej interwencji terapeutycznej dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Słuchacze seminarium zostali zapoznani z elementami terapii behawioralnej, którą wykorzystuje się przy intensywnym treningu niepożądanych zachowań. Ostatnim punktem programu było przybliżenie sposobu organizacji środowiska terapeutycznego oraz ukazanie roli rodziny w procesie dydaktyczno - wychowawczym.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy seminarium zostali zaproszeni do zapoznania się z pomocami dydaktycznymi, które są wykorzystywane w codziennej pracy naszej placówki, a także mogli indywidualnie porozmawiać o stosowanych przez nas metodach pracy z dziećmi. Osoby prowadzące: Agnieszka Urban, Katarzyna Gębczyk oraz Magdalena Lorenc serdecznie dziękują za liczne przybycie i pozytywny odbiór.

Agnieszka Urban

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj