pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 listopada 2015
  • 23 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3348

Jarmark świąteczny w Pawłowicach

Za nami:

W niedzielę, 20 grudnia, wczesnym popołudniem, wójt gminy Franciszek Dziendziel uroczyście otworzył Jarmark Bożonarodzeniowy. Była orkiestra dęta, kolędy, choinkowe ozdoby, mnóstwo smakołyków i Mikołaj.
Słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom jarmarku.

Jarmark świąteczny w Pawłowicach - 20.12.2015 · fot. UG Pawłowice


W centrum Pawłowic pojawiły się tłumy mieszkańców, którzy przyszli zobaczyć występy gminnych zespołów, znaleźć na stoiskach wystawców ciekawy towar, wziąć udział w warsztatach plastycznych albo spotkać się ze znajomymi i z krokietem oraz barszczykiem w ręku uciąć sobie pogawędkę. Wszyscy spisali się na medal - orkiestra KWK "Pniówek" grała, soliści: Martyna Matera i Mariusz Wrzyszcz śpiewali. Śpiewały też dzieci z ogniska muzycznego, młodsza i starsza grupa wokalna Fantazja, Niezapominajki z Pielgrzymowic, Retro z Pniówka oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej z Pielgrzymowic.

Dzieci z rodzicami w holu urzędu wykonywali choinki z kolorowego papieru i złocistych ozdób pod okiem instruktorek Gminnego Ośrodka Kultury. Na saniach siedział Mikołaj i rozdawał dzieciom cukierki, a renifier Dzwoneczek zachęcał do wspólnej zabawy. Kto miał ze sobą choinkową ozdobę, mógł ją powiesić na świerku. Wylosowany kupon uprawniał do odebrania małej niespodzianki. Panie z kół gospodyń wiejskich z Pniówka, Pawłowic, Golasowic i Pielgrzymowic sprzedawały rękodzieło, ciasteczka, makarony, moczkę i ... nutellę ze śliwek. Były ryby i choinki, bombki wyszywane cekinami i stroiki. Kto zgłodniał - mógł poczęstować się krokietem i barszczykiem przygotowanym przez panie kucharki z podstawówki nr 2, na co dzień gotujące obiady dla uczniów.

Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała wystawę stajenek wykonanych na konkurs rodzinny. Kolorowe figurki z modeliny rodziny Jochymków podbiły serca jurorów i zdobyły pierwsze miejsce, ale każda ze stajenek miała w sobie urok. Najmłodsi mogli do woli skakać po kostkach sprasowanej słomy i nurkować w sianie rozłożonym wokół choinki. Na zakończenie, przy zapalonych sztucznych ogniach, zabrzmiała "Cicha noc, święta noc".

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.