pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 10 listopada 2015
  • wyświetleń: 1855

Cecyliada w Pielgrzymowicach

W sobotę, 7 listopada, wszystkie zespoły śpiewacze gminy Pawłowice spotkały się na corocznej imprezie, nazwanej na cześć św. Cecylii, patronki wszystkich muzyków i zespołów wokalno - muzycznych, Cecyliadą.

Cecyliada w Pielgrzymowicach - 07.11.2015 · fot. UG Pawłowice


Święto rozpoczęło się mszą w kościele w Pielgrzymowicach, po której wszystkie zespoły udały się na wspólne spotkanie i śpiewanie do Gospodarstwa Turystycznego Państwa Penkalów. Wójt Franciszek Dziendziel oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mariusz Grygier wręczyli dyplomy oraz kwiaty każdemu zespołowi jako podziękowanie za całoroczną działalność.

Podczas Cecyliady zespół "Niezapominajki" obchodził 30 - lecie istnienia. Założycielką i opiekunką zespołu jest Janina Barchańska. Rolę pierwszej instruktorki pełniła Anna Brachaczek, obecnie tę rolę pełni Izabela Pilis. Zespół "Niezapominajki" powstały w roku 1985 przy KGW w Pielgrzymowicach. Obecnie działają przy GOK-u w Pawłowicach. Oprócz kobiet, do zespołu należy również pięciu mężczyzn. "Niezapominajki" na koncertach prezentują XIX - wieczny strój pszczyński, który członkinie zespołu wykonały własnoręcznie. W repertuarze można usłyszeć przede wszystkim śląskie pieśni ludowe. Zespół bierze czynny udział w uroczystościach gminnych takich jak: Wiosna z Folklorem, Dni Pawłowic, Dożynki Gminne oraz Cecyliada

Podczas sobotniego spotkania w Pielgrzymowicach każdy z zespołów wykonał kilka utworów ze swojego repertuaru. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów, które rozbrzmiewały do późnych godzin wieczornych.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.