pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 3 listopada 2015
  • 5 listopada 2015
  • wyświetleń: 861

Alfred Hitchcock w PKF-ie

Za nami:

W Pszczyńskim Klubie Filmowym przyszedł ponownie czas na Alfreda Hitchcocka. Brytyjski mistrz, reżyser takich filmów jak "39 kroków", "Rebeka", "Łódź ratunkowa", "Sznur", "Okno na podwórze", "Kłopoty z Harrym", "Zawrót głowy", czy "Psychoza", odszedł trzydzieści pięć lat temu, pozostawiając dorobek, który fascynuje oraz inspiruje kolejne pokolenia twórców i badaczy.

5 listopada zobaczymy dzieło oparte na autentycznej, przejmującej historii człowieka oskarżonego o zbrodnie, których nie popełnił. W postać muzyka Christophera Emmanuela "Manny’ego" Balestrero wcielił się, urodzony sto dziesięć lat temu, Henry Fonda. Jego żonę Rose Balestrero zagrała Vera Miles. Oczywiście przy okazji nadchodzącego spotkania zagłębimy się również w dokonania wybitnych współpracowników Hitchcocka, choćby kompozytora Bernarda Herrmanna, czy autora zdjęć Roberta Burksa. Projekcja filmu o pomyłce, o nieszczęśliwym zbiegu okoliczności, którego premiera odbyła się pod koniec 1956 roku, w pierwszy czwartek listopada o godz. 18.00, ul. Bednarska 13, przy Pszczyńskim Centrum Kultury. W przyszłym tygodniu kino japońskie. Wstęp wolny.

Dawid Stwora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.