pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 8344

Spotkanie z żołnierzem w przedszkolu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwia realizację tego celu. Dzieci z przedszkola nr 21 gościły w swojej grupie niezwykłego gościa. Przedszkolaki spotkały się z żołnierzem 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, Łukaszem Sosną.

Spotkanie z żołnierzem w Przedszkolu nr 21 - 10.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Przedszkolaki od wielu dni były bardzo podekscytowane tym spotkaniem i kiedy do sali wkroczył w pełnym ekwipunku żołnierz dzieci z wrażenia oniemiały. Mundurowy przybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Oczywiście ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń żołnierza. Na szczęście była to replika broni.

Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dużą ciekawostkę stanowiło paczkowane jedzenie, które żołnierz ma w swoim plecaku. Żołnierz zaprezentował się przedszkolakom w mundurze polowym oraz w mundurze galowym. Pan Łukasz zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Dzieci w podziękowaniu za tak interesujące spotkanie zaprezentowały się w wierszu i piosence oraz wręczyły żołnierzowi upominki. Przedszkolaki wraz z wychowawcami ogromnie dziękują panu Łukaszowi za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

Dagmara Pala

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj