pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 października 2015
  • 11 listopada 2015
  • wyświetleń: 2781

Besides na koncercie "Wolność!"

Za nami:

Święto 11 listopada Pszczyna zawsze obchodzi radośnie! Poza uroczystościami patriotycznymi, tego dnia na fanów muzyki czeka wyjątkowe wydarzenie artystyczne.

KonkursW koncercie "Wolność!", którego pomysłodawcą jest burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, uczestniczyli w ubiegłych latach tacy wykonawcy jak: Lao Che, Czesław Śpiewa, Cezik, Happysad, Dawid Podsiadło. Tym razem wystąpi zwycięzca 8. edycji Must Be The Music, najbardziej rozpoznawalny w Polsce przedstawiciel sceny post-rockowej, związany z Pszczyną - zespół Besides. Grupa powraca z nową płytą "Everything Is", a pszczyński koncert jest częścią trasy promującej to nowe wydawnictwo.

Koncert "Wolność!"- Besides odbędzie się 11 listopada o godzinie 19.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł, w dniu koncertu - 25 zł, dostępne są również na www.pckul.plZespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, często połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku.

Besides jest zwycięzcą 8. edycji programu Must be The Music. W programie wzbudził wielkie zainteresowanie tak jurorów, jak i telewidzów. Adam Sztaba o zespole mówił w ten sposób: "Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides - jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu." Piotr Rogucki: "Besides ma potencjał zespołu międzynarodowego. Ta muzyka nie ma granic, bo nie ma w niej nieudolnej angielszczyzny. Muzyka Besides zawiera bezgraniczną emocję, która będzie zrozumiana również za granicami naszego kraju".

Skład:
  • Paweł Kazimierczak - gitara
  • Piotr Świąder Kruszyński - gitara
  • Artur Łebecki - gitara basowa
  • Bartek Urbańczyk - perkusja
  • Justyna Gurbisz - wizualizacje

BM / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.