pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 października 2015
  • 17 października 2015
  • wyświetleń: 737

Walk Away i Dean Brown w Strumieniu

Za nami:

W sobotę, 17 października o godzinie 19.00 Walk Away i Dean Brown zagrają koncert w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu.

Walk Away i Dean Brown w Strumieniu


Walk Away to legenda polskiego jazzu. Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy Krzysztofa Zawadzkiego. Laureaci wielu nagród muzycznych. Wielokrotnie wybierani najlepszym jazzowym zespołem roku przez czytelników JAZZ FORUM. Regularnie współpracują ze światowymi gigantami. Grali m. in. supporty przed koncertami Milesa Davisa, współpracowali z takimi muzykami jak Eric Marienthal, Mike Stern, Mino Cinelu, Urszula Dudziak, Bill Evans czy Dean Brown.Dean Brown należy do czołówki nowojorskiej sceny jazzowej. Jako członek zespołów Dawida Sanborna i The Brecker Brothers zdobył trzykrotnie GRAMMY. Studiował muzykę klasyczną i improwizację na Uniwersytecie Waszyngtona, jazz na słynnym Berklee College of Music w Bostonie. W swojej długiej karierze nagrywał płyty i występował niemal z całą czołówką światowego jazzu (m. in. z: Robertą Flack, Erickiem Marienthalem, Dannisem Chambersem i Billem Friselem). Na jego autorskiej, debiutanckiej płycie "Here" wystąpili jego przyjaciele: David Sanborn, Billy Cobham, Michael Brecker, Bill Evans, Chrystian Mc Bride, Marcus Miller i George Duke.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.