pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 października 2015
  • 15 października 2015
  • wyświetleń: 2652

Jesienny Piknik w Gimnazjum w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli" podaj

W Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli w sobotę, 10 października odbył się II Jesienny Piknik Rodzinny. Pogoda jak na tę porę roku sprzyjała zabawie na powietrzu, w każdym razie piknik odbył się, zanim spadł pierwszy śnieg. Uczestnicy dopisali. Na pikniku pojawiły się całe rodziny.

Jesienny Piknik w Gimnazjum w Woli - 10.10.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Woli


Przygotowane atrakcje przerosły oczekiwania uczestników. Świetnie zaprezentował się Teatr Kubika ze Szczecina, który został zaproszony dzięki wsparciu GKRPA w Miedźnej. Artyści w czasie interaktywnego spektaklu potrafili rozbawić publiczność do łez i zachęcić do wspólnej zabawy. Umiejętności cyrkowe: chodzenie na szczudłach, skakanie na gigantycznej skakance czy też puszczanie nieprzeciętnych rozmiarów baniek mydlanych wychodziły całkiem dobrze młodszym i starszym.

Do innych atrakcji należał występ Koła Wokalno -Tanecznego z Goczałkowic działającego w ramach POPP w Pszczynie oraz demonstracja możliwości sprzętu wykorzystywanego w ramach Koła Mechatroniki w POPP, recital Sylwii Sojki - wokalistki z Tychów, pokaz jazdy konnej w wykonaniu p. Moniki Wolny z Woli, absolwentki gimnazjum, wystawa fotograficzna pani Anny Wiewióry, która również jest absolwentką "dwójki", pokaz gimnastyczny niezwykle spawanej grupy Core - Workout z Suszca, mini testy psychotechniczne umożliwione przez właściciela Szkoły Jazdy z Woli pana Jerzego Krzysztofiaka, gry i zabawy sportowe dla najmłodszych, przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomoc w wykonaniu pana Roberta Mroczki, zabawy taneczne zainicjowane przez gimnazjalistów.

Ciekawym doświadczeniem dla chętnych była dziwna lekcja DENGLISCH, w czasie której - dzięki zastosowanym mnemotechnikom - uczestnicy mogli błyskawicznie nauczyć się słówek wspólnych dla języka angielskiego i niemieckiego. Lekcje prowadziły nauczycielki z "dwójki": germanistka pani Aleksandra Hałat oraz anglistka pani Joanna Żydowicz.

Sympatycznym akcentem była pomoc organizacyjna ze strony kadry I. Szczepu ZHP im. Bohaterów Wieży Spadochronowej w Tychach.

Imprezę wsparły służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Woli, udostępniając do oglądania samochody policyjny i strażacki. Pani Karolina Błaszczyk reprezentująca KPP w Pszczynie przygotowała prezentację na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się po drogach.

Porządku pilnowała też znana wszystkim maskotka policyjna - przesympatyczny Sznupek. Podczas pikniku gimnazjaliści - "Smartreporterzy", wykorzystując mobilne urządzenia (tablety, smartfony) zarejestrowali ciekawe fragmenty imprezy. Efekty ich racy można zobaczyć na stronie www.gimnazjum2wola.edu.pl

Organizatorzy bardzo dziękują uczestnikom za udział w dobrej, rodzinnej zabawie oraz wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Warto dodać, że na apel Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 2 w Woli - głównego organizatora pikniku, odpowiedziało aż dwadzieścia pięć firm i instytucji. To dobrze świadczy o naszej lokalnej społeczności. Możemy pogratulować sobie nawzajem udanego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok!

Barbara Bandoła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli" podaj