pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 października 2015
  • wyświetleń: 1551

UKST "Diablak" na Górskim Rajdzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W sobotę, 3 października uczniowie reprezentujący UKST "Diablak" i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie wzięli udział w XVII Górskim Rajdzie Pieszym Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego "Do źródeł Wisły". Rajd ten, jak co roku, organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Ziemi Pszczyńskiej. Trasa rajdu, którą przebyli uczestnicy to: Przełęcz Salmopolska - Zielony Kopiec - Barania Góra (1220m n.p.m.) - Wisła Czarne.

UKST „Diablak” na XVII Górskim Rajdzie Pieszym Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego - 3.10.2015 · fot. Diablak


W trakcie trwania wycieczki uczestnicy mieli możliwość poznania części Beskidu Śląskiego, zapoznali się również z walorami przyrodniczymi, piętrami roślinnymi i budową geologiczną. Jak zwykle wszystkim dopisał bardzo dobry humor, a i pogoda była rewelacyjna. Opiekunami grup byli kolejno: Artur Wojciech, Agnieszka Szczypka - Wojciech, Marta Mroczka.

Nieodzownym elementem rajdów górskich organizowanych przez PTTK Oddział Ziemi Pszczyńskiej jest quiz wiedzy, tym razem o Beskidzie Śląskim. UKST "Diablak" było reprezentowane przez trzy grupy młodzieży. Każda grupa składała się z przedstawicieli różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego.

W końcowej klasyfikacji grupa POPP - UKST "Diablak" II zajęła pierwsze miejsce. Organizatorzy w sumie przyznali tylko 5 pierwszych miejsc klasyfikując ostatecznie uczestników na grupy szkolne (podstawówka, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne).

Wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy - należy pamiętać, iż rywalizacja kształtuje charaktery i pożądane postawy, jednak najważniejszym wydaje się być fakt, że tylu młodych ludzi w wolną sobotę spędziło aktywnie czas w górach!

Więcej informacji nt. działalności koła znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl
Zapraszamy młodzież i mieszkańców powiatu do udziału w wycieczkach i imprezach organizowanych przez UKST "Diablak".

Najbliższe imprezy to:
  • wyjazd na ściankę wspinaczkową 09.10.2015r.
  • dwudniowe warsztatowe szkolenie z pierwszej pomocy 10-11.10.2015r.
  • wycieczka turystyczna Beskid Żywiecki 18.10.2015r.

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj