pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 24 czerwca 2015
  • 25 czerwca 2015
  • wyświetleń: 714

Twórczość Elii Kazana w PKF-ie

Za nami:

25 czerwca w Pszczyńskim Klubie Filmowym twórczość Elii Kazana. Kolejne spotkanie, seans i dyskusja za nami. Tym razem wymieniliśmy spostrzeżenia, opinie, doświadczenia i dotknęliśmy kwestii warsztatowych z Magdaleną Piekorz, autorką "Zbliżeń".

W ostatni czwartek czerwca o godz. 18.00, w cyklu "spotkania literatury z kinem", zagłębimy się w dorobek reżysera i pisarza Elii Kazana, a właściwie Eliasa Kazanjoglou urodzonego w Konstantynopolu. Minęło w tym roku sześćdziesiąt lat od premiery wybitnego obrazu Kazana, opartego na motywach słynnej powieści "Na wschód od Edenu" Johna Steinbecka, który zaangażował się w produkcję. W filmie, który może stanowić interesujące nawiązanie do obchodzonego w tym tygodniu Dnia Ojca, występują: James Dean, Julie Harris, Raymond Massey, Richard Davalos i Jo Van Fleet. Scenariusz: Paul Osborn. Zdjęcia: Ted McCord. Muzykę skomponował Leonard Rosenman.

Projekcja w pszczyńskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym w nadchodzący czwartek o godz. 18.00, przy Pszczyńskim Centrum Kultury, ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.