pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 12 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1439

Spotkanie z Łukaszem Dębskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

W środę, 10 czerwca w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem był Łukasz Dębski, twórca literatury dla dzieci.

Łukasz Dębski zadebiutował w 2001 roku zbiorem "Wiórki,wiewiórki i inne bajki wierszem". Pisze wierszowane bajeczki dla dzieci, a także przewodniki turystyczne przeznaczone dla młodych podróżników, np. "Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy, czyli podróże w głąb Europy", "Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce". Inne pozycje tego autora to m. in. "Pociąg z literkami", "Krówki i mrówki i inne bajki wierszem". W Krakowie prowadzi Cafe Szafe, miejsce spotkań kulturalnych, które w 2007 roku otrzymało od IBBY nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania z dziećmi pan Łukasz czytał swoje utwory, prowadził konkursy czytelnicze i detektywistyczne. Młodzi uczestnicy rozwiązywali również zagadkę kryminalną, zawartą w jednym z jego utworów. Dzieci obejrzały krótki film animowany pt. "Felicjanek 10", do którego ilustracje wykonała żona autora. Każde dziecko otrzymało także zabawną pamiątkę - autograf autora, wykonany na ręce.

BM / pless.pl
źródło: M-PBP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj