pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 10 czerwca 2015
  • 14 czerwca 2015
  • wyświetleń: 6417

Goczałkowice: Liber i Natalia Szroeder

Za nami:

W weekend 13-14 czerwca po raz 20. Goczałkowice obchodziły swoje święto. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a największą z nich był koncert Haliny Frąckowiak oraz Libera i Natalii Szroeder.

Zanim jednak scena główna została rozstawiona w centrum goczałkowickiego zdroju, w sobotę, 13 czerwca w nieco innej niż dotychczas odsłonie odbyły się obchody pierwszego dnia imprezy. W sportowym duchu, w godzinach dopołudniowych Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała dla najmłodszych dzień sportu. Kilka godzin później, w promieniach upalnego słońca spod Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszył IV Marsz po Zdrowie "Nordic Walking". W międzyczasie, w parku zdrojowym pod okiem instruktora rozgrywał się szachowy plener mistrzów, w którym swe umiejętności sprawdzali mieszkańcy gminy oraz miejscowi kuracjusze.

Późnym popołudniem, nad brzegiem stawu "Maciek Mały" w Centrum Rekreacji Wodnej zaplanowano wodne pokazy wakebordingu oraz zakończenie trasy przemarszu. Obydwa wydarzenia uświetnił koncert szantowego zespołu a capella "North Cape".

Następnego dnia, punktualnie o godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie sceny głównej, którego dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Zofia Szołdra oraz wieloletni konferansjer Dni Goczałkowic - Wojciech Lala. Pół godziny później, zgodnie z ustalonym programem rozpoczęło się Goczałkowickie Spotkanie z Folklorem, które inaugurował tradycyjnie Zespół Goczałkowice. Tuż po nim, na deskach scenicznych zaprezentowały się dzieci z Koła Regionalnego (przygotowane przez Panią Katarzynę Sektę i Gabrielę Król) działającego przy Szkole Podstawowej, których pokaz został połączony z solowym recitalem gry na trąbce Rafała Cebuli. Blok folklorystyczny podsumował występ zespołu Istebna, jednego z najstarszych regionalnych zespołów w Polsce, prezentujący tradycje góralskie oparte na widowiskowych pieśniach i tańcach Beskidu Śląskiego, zwłaszcza tak zwanej "trójwsi beskidzkiej" - Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, położonych u styku granicy polskiej, czeskiej i słowackiej.

Tuż po zakończeniu ludowych prezentacji, do występu przygotowała się młodzież z miejscowych placówek oświatowych. Podopieczni Pani Gabrieli Wrzoł zaprezentowali się w składzie zespołu: wokalnego, wokalno-tanecznego oraz wokalno-instrumentalnego. Wśród nich, zgromadzona widownia mogła usłyszeć tegoroczną laureatkę konkursu piosenki Jacka Lecha - Klaudię Król. Równolegle do występów scenicznych, w bezpośrednim sąsiedztwie figury kwiatowej usytuowanej w parku zdrojowym, odbył się koncert Goczałkowickiej Orkiestry Dętej, który swą formą nawiązywał do przedwojennych tradycji uzdrowiskowych.

W dalszej części programu, organizatorzy dla miłośników śląskich szlagierów przygotowali występ znanego i lubianego duetu - Koli i Juli, gwiazd TV Silesia, znanych m.in. z koncertu życzeń, nadawanego przez stację telewizyjną w każde sobotnie i niedzielne popołudnie.

O godzinie 18.00, przed zgromadzoną na deptaku uzdrowiskowym widownią pojawiła się legenda polskiej piosenki - Halina Frąckowiak. Odnosząca największe triumfy sceniczne w latach 70-tych i 80-tych piosenkarka w ramach Dni Goczałkowic przypomniała swoje największe przeboje, pośród których nie zabrakło takich tytułów jak: Papierowy Księżyc, Dancing Queen, czy też Panny Pszenicznej.
Na zakończenie, dwudziestych obchodów święta naszej gminy organizator imprezy przygotował koncert gwiazdy wieczoru, którą w tym roku został Liber wraz z Natalią Szroeder - muzycy, których kilkuletnia współpraca zaowocowała nagraniem kilku popularnych hitów, spośród których warto wymienić chociażby: Wszystko na raz, Nie patrzę w dół, Teraz Ty.

W ramach tegorocznego jubileuszu dla wszystkich uczestników Dni Goczałkowic zaplanowano dodatkowe atrakcje. Stoiska gastronomiczne, które zabezpieczało miejscowe uzdrowisko, stoiska wystawców i sponsorów, kiermasz taniej książki przygotowany przez gminną bibliotekę oraz bezpłatny plac zabaw dla najmłodszych. Ponadto, w ramach wielkiego świętowania już po raz ósmy rozegrano Potyczki Rodzin - grę terenową, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o Goczałkowicach-Zdroju, wspólna zabawa i integracja międzypokoleniowa. Do udziału w tegorocznych potyczkach, zgłosiło się dziewięć drużyn, spośród których nagrodę główną z rąk Wójta Gminy - Gabrieli Plachy otrzymała rodzina Hanke.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.