Rozrywka

  • 8 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3586

Wesoły Kabaret o miłości

"Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.'' - Ronald Russell.
Kochanie jest zajęciem twórczym, a budowanie więzi wymaga wyobraźni i inwencji. Dotyczy to także relacji przedszkole - dzieci - rodzice. Jak uczyć nasze pociechy języka miłości?

Wesoły Kabaret w Przedszkolu nr 21 - 28.05.2015 · fot. Publiczne Przedszkole nr 21


Gdyby zapytać jakąkolwiek mamę lub tatę, czy kochają dziecko, odpowiedzieliby: to oczywiste, bardzo kochamy. Nasze córki i synowie codziennie dają nam tyle szczęścia choćby tylko dlatego, że istnieją. Przeżywamy to na nowo każdego dnia. Dzieci nadają nowy sens naszemu życiu. Cóż to zatem za pytanie: czy kochamy? Są dla nas najdroższymi osobami na świecie. Ale czy w odbiorze dziecka nasza miłość jest równie oczywista? Czy potrafimy okazywać miłość? Czy robimy to w sposób zrozumiały dla malca?

Na wszystkie te pytania można było znaleźć odpowiedź 28 maja 2015 - w tym dniu przedszkolaki i ich rodzice wspólnie kontynuowali Święto Rodziny, z okazji którego w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się "Wesoły Kabaret" - czyli kolejne już przedstawienie z udziałem dzieci i rodziców w roli aktorów. Mnóstwo przygotowań na które składały się próby, dobranie odpowiedniej muzyki, tańców, skeczy, wierszy, stworzenie strojów i właściwej dekoracji, zaowocowało zabawnym ponad godzinnym przedstawieniem, które mogły obejrzeć całe rodziny naszych przedszkolaków.

Oklaski i śmiech przeplatały cały program, w czasie którego naprzemiennie podziwialiśmy talenty naszych przedszkolaków i profesjonalne aktorstwo naszych rodziców, grających humorystyczne role w skeczach: "Gili gili", "Tuli tuli", "W restauracji", "W sklepie", "Po sąsiedzku", "U doktora" , "Na stacji" , "Zapchaj dziura", "Mąż idealny".

Wspaniałą grą aktorską popisały się także dzieci z grupy IV, w krótkich inscenizowanych skeczach: "Zielony Kapturek" oraz "Dziadek, stołek i koziołek", a tancerki i tancerze z grupy V przedstawiły rewelacyjne tańce: dworski, techno, tango i kankan. Całości kabaretu dopełniły miniatury musicalowe: "Straszny duch i mucha" oraz "Kolorowe parasolki".

Przesłaniem całego programu było ukazanie wartości jaką jest miłość i zgoda wśród ludzi, a my na żywo mogliśmy tą miłość zobaczyć! Widzieliśmy ją w spontanicznej radości dzieci, oklaskach publiczności i salwach śmiechu na sali pełnej rodzin naszych przedszkolaków. Ten dzień okazał się wielkim sukcesem rodziców i dzieci a wszystko to w imię miłości rodzinnej.

Diane Loomans pisała: "Gdybym mogła od nowa wychowywać dziecko, (...) nie uczyłabym zamiłowania do wiedzy, lecz potęgi miłości."1 Wychowanie to trudna sprawa, wymaga przede wszystkim ofiary najcenniejszej - własnego czasu. Czas to prezent bezcenny, jest dowodem miłości i uwagi jaką sobie potrafimy okazać. Czas poświęcany dziecku to jedna z najlepszych inwestycji we własne dziecko, sprzyja budowaniu bliskości i wzajemnych więzi. Warto było poświęcić czas na wszystkie przygotowania, jakie czyniła Pani Usia Małysz - reżyser całości - oraz jakie podjęli rodzice, by sprawić swoim pociechom i ich rodzicom niecodzienny prezent z okazji Święta Rodziny.

Bezinteresowne, niezwykłe zaangażowanie i energia ludzi różnych profesji zaowocowała świetną zabawą dla wszystkich, niezwykłe jest też to, że między mijającymi się dotychczas ludźmi zawiązują się bliskie znajomości i serdeczne przyjaźnie.

Za ten wspaniały uśmiech na buziach dzieci, dumę z rodziców, a także zachwyt nad talentami swych dzieci, za trud i otwartość na nasze propozycje współpracy - wszystkim rodzicom angażującym się w życie naszego przedszkola serdecznie dziękujemy! Współpraca ta może przyczynić się do tworzenia lepszych warunków rozwoju dzieci. A o to przecież chodzi wszystkim zainteresowanym jakością edukacji.

Dziękujemy dzieciom i wszystkim obecnym widzom, w tym Panu Marianowi Grygierowi - dyrektorowi Pszczyńskiego Zarządu Edukacji, za wielkie brawa i radość, jaką dało im to przedstawienie, rodzicom zaś za nieograniczoną wyobraźnię i moc wrażeń jakie sprawili swoim pociechom.

Część rodziców-aktorów opuściło już progi naszego przedszkola, ale nie rozstało się z Grupą Teatralną tworzoną przez Panią Usię. Dziękujemy za tą wesołą, kabaretową przygodę całej aktorskiej obsadzie:
Wszystkim dzieciom grupy IV i V, Mamie Agatki H., Kazia J., Sebastiana S., Majki L., Tacie Hani i Łucji G., rodzicom Julki F. i Hani T. Panu Michałowi C., Pani Oli L. , Pani Basi W. oraz oczywiście Pani Usi Małysz.
Dziękujemy również dyrekcji i animatorom Pszczyńskiego Centrum Kultury za nieodpłatną możliwość skorzystania z sali widowiskowej i pomocy akustyka oraz oświetleniowca.

Dyrekcja i kadra pedagogiczna Przedszkola Publicznego nr 21

1 Diane Loomans, "Full Esteem Ahead" (z książki G. Dryden, J. Vos "Rewolucja w uczeniu", s. 230)
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj