pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 26 maja 2015
 • wyświetleń: 4523

Święto Rodziny na wesoło i sportowo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, w tym roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Dzień Taty w ramach wspólnego Rodzinnego Festynu, który odbył się w przedszkolu 22 maja pod hasłem "Żyjmy zdrowo na sportowo". Celem naszej imprezy było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób.

Piątkowy poranek nie nastrajał optymistycznie. Przez okna swoich sal przedszkolaki obserwowały zachmurzone niebo, sprawdzaliśmy prognozy pogodowe, które nie wskazywały nic dobrego, pogodne za to były nastroje pracowników przedszkola, którzy pracowicie organizowali końcowe przygotowania imprezy oraz przedszkolaków, które niecierpliwie oczekiwały na wspólną, popołudniową zabawę. Punktualnie o godzinie 1600 ogród naszego przedszkola zatętnił ponad setką dziecięcych serduszek, które z przejęciem zaprezentowały swoje życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty, wyrażając je tańcem i śpiewem. Efektowną choreografię do tańców przygotowały nauczycielki poszczególnych grup, a całości dopełniły barwne i pomysłowe stroje, które współgrały z charakterem tańców oraz scenografia przygotowana przez wychowawczynie z Panią Renią na czele.

Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Do wyboru było wiele konkursów sportowych, w tym : ; celny rzut do kosza", "kręcenie hula - hop", "skakanie na skakance", "trafny strzał". Gromkim śmiechem, burzą braw oraz dyplomami nagradzano rodziców, którzy chętnie uczestniczyli w sportowych zmaganiach, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Święto Rodziny na wesoło i sportowo w Przedszkolu nr 21 - 22.05.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Dla miłośników piłki nożnej przygotowaliśmy międzygrupowy turniej piłki nożnej, w którym grali tatusiowie naszych przedszkolaków. Po emocjonujących meczach rozgrywanych pod czujnym okiem profesjonalnego sędziego Pana Bartosza Widery, piłkarskie zwycięstwo odnieśli tatusiowie grupy I, następnie kolejno: II miejsce - gr. IV, III miejsce- gr. III, IV miejsce - gr. II, V miejsce - gr. V. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe piłkarskie plakietki oraz dyplomy.

Dla dzieci przygotowano również wiele niecodziennych atrakcji. Do dyspozycji był wielki dmuchany zamek do skakania, pokaz profesjonalnych pojazdów straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz wspaniałych motocykli marki Harley - Davidson. Przejazd tym wspaniałym motocyklem był nagrodą w konkursie plastycznym "Mój wymarzony motocykl", zorganizowanym przez mamę Kazia i tatę Nikosa z grupy III dla chętnych dzieci. Laureatami tego konkursu zostali: w kategorii naszych absolwentów: ex aequo: Sonia P. ; Julka F. ; Ignacy R. a w kategorii naszych przedszkolaków - miejsce I zajęła Hania T. , II-gie Julka F. , III-cie Zosia B. Po sporej porcji ruchu apetyt dopisywał wszystkim. W zaimprowizowanej kawiarence "Pod chmurką", amatorzy smakołyków mieli do wyboru pyszne ciasta, kawę, herbatę a "gospodarski stół" obfitował we wspaniałe w smaku kiełbaski i krupnioki z grilla. Były fanty, frytki, soczki i słodycze, czyli wszystko, na co można mieć ochotę.

Zadbaliśmy również o edukacyjny aspekt festynu, w trakcie którego Miś Bohater udzielał lekcji pierwszej pomocy, a firma Team Prevent umożliwiła rodzicom pomiar BMI, (Indeksu Masy Ciała) pomiar HRV-Skaner - (pomiar efektywności technik relaksacyjnych przez co możliwe jest określenie prawdopodobnej reakcji organizmu w sytuacjach stresowych), skorzystanie z ALKOgogli służących do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.

Wśród wielu atrakcji, śmiechu i gwaru bawiących się dzieci, był także czas na podziękowania rodzicom, którzy szczególnie angażują się w życie naszego przedszkola i przyczyniają się do tego, że możemy wspólnie dawać dzieciom radość, pozostawiając miłe wspomnienia. Wyróżnieni rodzice otrzymali dyplomy oraz wykonane przez dzieci upominki. Emocje, które towarzyszyły dzieciom w trakcie przygotowań, jak również w czasie trwania festynu świadczyły o tym, że jest to dla nich ogromne przeżycie, dlatego też należą się słowa uznania tym rodzicom, którzy potrafili zrozumieć jak ważna w tym dniu była ich obecność i jak bardzo pogłębia się tym samym relacja rodzice-dziecko.

Zabawa była wyśmienita bo rodzinna! Był to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci - pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogliśmy wszyscy spędzić ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc , chęć współpracy i włożony wkład pracy podczas organizacji Festynu Rodzinnego: Radzie Rodziców, Rodzicom i wszystkim zaangażowanym osobom, przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu naszej imprezy. Dziękujemy również Panu dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 18 - Pawłowi Więckowi, za udostępnienie boiska szkoły, na którym mogły odbyć się nasze niezapomniane piłkarskie rozgrywki.

Nasi sponsorzy, dzięki którym było coś dla ciała i ducha:
 • Rodzice PP nr 21 w Pszczynie
 • DJ Michał Lazar
 • firma Team Prevent
 • "Planeta Smaku" Pszczyna
 • Dart-Pol Marcin Myśliwiec Pszczyna
 • "Starowiejskie Specjały" Krzysztof Utrata Pszczyna
 • Piekarnia Ciastkarnia "Jasiek" - Pszczyna
 • Hurtownia "TESSA" - Goczałkowice
 • Gospodarstwo Ogrodnicze Mirosław Wize - Goczałkowice
 • "DORADO" Chłodnie - Tychy


Dyrekcja, Personel oraz Dzieci Przedszkola nr 21

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj