Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 lutego 2005
  • wyświetleń: 11549

Nie tylko Pan Kłyk...

„Butcher`s Films” to niezależna i apolityczna (przynajmniej tak twierdzą jej członkowie) wytwórnia filmowa, działająca na terenie Śląska, Podbeskidzia i Małopolski. W sumie w ciągu kilku lat istnienia „Butcher`s Films” przez kadr ich kamery przewinęło się kilkadziesiąt osób. Około 20 osób współpracuje na bieżąco. W ekipie są nie tylko filmowcy, ale i przyszły archeolog, technik, teolog, kilku księgowych oraz tegoroczni maturzyści.

Początki wytwórni sięgają czasów, gdy jej założyciele chodzili do liceum. „ – Pomysł narodził się podczas wakacji 2000 roku. „ - Lubiliśmy oglądać filmy” – wspomina Filip Rudnicki z Pszczyny (na zdjęciu), jeden z założycieli – „Wtedy miałem kamerę, więc dla odmiany postanowiliśmy ze znajomymi coś nakręcić. Na początku dla zabawy, potem zaczęliśmy myśleć o tym poważnie”.

Obecnie filmowcy-amatorzy mają na swoim koncie ok. 20 filmów. „ – Do 2002 robiliśmy to dla rozrywki. Teraz powoli zaczynamy liczyć na nagrody” – usłyszałem skromne zapewnienie, ale kto wie – może w przyszłości pszczyńskie kino niezależne zaistnieje na arenie ogólnopolskiej i zagrozi być może nawet silnej konkurencji z Oświęcimia?

www.pless.pl/wydarzenia/zdjecia/2005/b_films1.jpg align=center border=1>

Pszczyńscy filmowcy-amatorzy odnieśli już pierwsze sukcesy. „Fotogenia” ich autorstwa wysłana została na Krakowski Festiwal Kina Niezależnego „KrakFFA” oraz wrocławski Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN. Filmowcy mają też na swoim koncie dwa filmy dokumentalne, nakręcone na zlecenie Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego i rzeszowskiego oddziału AEGEE.

Oglądając filmy młodych twórców można mieć wrażenie, że czerpią oni inspirację z wielu źródeł, począwszy od filmów przyrodniczych Davida Atenborough, poprzez neoromantyczną, polską psychodramę, a skończywszy na mieszance polskiego kina moralnego niepokoju z filmami akcji Quentina Tarantino.

MiK / pless.pl

Strona Butcher`s Films - butchers-films.w.interia.pl class=dodaj target=_blank>butchers-films.w.interia.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.