Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 2325

Sąsiedzki GPS - ostatni etap

Pani Bronisława Orawiec mogła zobaczyć film, w którym brała udział w 1947 roku, dzięki projektowi, którego głównym celem jest gromadzenie biblioteki dźwięków, prowadzonym przez artystów z Pomorza.

Realizując projekt "Sąsiedzki GPS dźwiękowy przewodnik po Pszczynie", podążając za szeptem miasta, twórcy dotarli na ulicę 3-go maja, gdzie swoją siedzibę ma Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Tutaj los ujawnił swoją przewrotność. Jedna z członkiń Związku, Pani Bronisława Orawiec, opowiadając historię swojego życia, z niejakim smutkiem przyznała, że w roku 1947 występowała u boku Aleksandry Śląskiej w filmie pod tytułem: "Ostatni etap". Skąd więc smutek? Pani Bronka miała szansę obejrzeć film tylko raz w życiu, bardzo chciała zobaczyć efekty swojej pracy jeszcze raz.

Z pomocą liderom projektu przyszły niezgłębione zasoby Internetu. Bez chwili zawahania, zorganizowano spotkanie połączone z pokazem filmu z udziałem Pani Bronisławy. Na kameralnym pokazie gośćmi byli członkowie związku oraz Pan Krystian Szostak i Grzegorz Nogły reprezentujący Powiat Pszczyński. Przewrotność losu spowodowała, że pszczynianka, Pani Bronisława Orawiec mogła zobaczyć film, w którym brała udział w 1947 roku, dzięki projektowi prowadzonemu przez artystów z Pomorza, którego głównym celem jest gromadzenie biblioteki dźwięków."Sąsiedzki GPS dźwiękowy przewodnik po Pszczynie" jest projektem, w którym dwie grupy pokoleniowe, pod okiem artystów, zbierają materiał dźwiękowy, którego tematem będą historie rodzinne, sąsiedzkie, podwórkowe, osiedlowe czy wreszcie miejskie. Nagrania zostaną wykorzystane do stworzenia alternatywnej formy przewodnika po Pszczynie, aplikacji działającej w oparciu o GPS na zasadzie Augumented Aurality.

Premiera projektu będzie miała miejsce podczas festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna 4 i 7 czerwca o godzinie 15.00.

Projekt "Sąsiedzki GPS dźwiękowy nieprzewodnik po Pszczynie" jest realizowany w ramach programu Fundacji Orange.

Wojciech Jakubiec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.