pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 13 maja 2015
  • 18 maja 2015
  • wyświetleń: 2249

Wspólne śpiewanie po raz ósmy

W środę 20 maja zakończyliśmy sezon cyklicznych wieczorów "Zapraszamy do śpiewania". Ósme spotkanie upłynęło pod znakiem wspomnień. Piosenki, które tym razem zostały przygotowane, pochodziły z różnych okresów, od lat 30 do 80 XX wieku. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i rozmawialiśmy o autorach teksów, kompozytorach i pierwszych wykonawcach. Okazało się, że piosenki sprzed kilkudziesięciu lat są powszechnie znane i chętnie śpiewane.

ReklamaPo ponad pół roku spotkań przy kawie z piosenką na ustach atmosfera w "13" staje się niemal rodzinna, nie wstydzimy się, że jakaś piosenka nam "nie wychodzi", że coś tam zafałszujemy. Grunt, że świetnie się bawimy. Tym razem poszło nam całkiem nieźle,niemal profesjonalnie,bo i piosenki były niebanalne. Zaczęło się od utworów 20-lecia międzywojennego i przebojów filmowych z tego okresu, Potem piosenki z repertuaru Urszuli Sipińskiej, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Jerzego Połomskiego, Czesława Niemena, a nawet Kabaretu Starszych Panów.

Warto poświęcić godzinkę raz w miesiącu, aby spędzić miłe chwile z najładniejszymi polskimi piosenkami.

Zapraszamy do śpiewania

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.