pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 27 kwietnia 2015
  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 1680

Szkocka Trupa - szanty w Muzycznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzyczna" podaj

Za nami:

Muzyczna Galeria zaprasza na koncert piosenki żeglarskiej i szant zespołu Szkocka Trupa - projektu lidera Mechaników Shanty, Henryka "Szkota" Czekały. Będzie sporo wspólnego śpiewania, zarówno żeglarskich PMR-ów (pieśni masowego rażenia), jak i tradycyjnych szant.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 maja o godzinie 20.00 w Pubie Muzyczna Galeria. Wstęp wynosi 15 złotych. Rezerwacji miejsc i biletów można dokonywać telefonicznie pod numerem (32) 449-02-19.Szkocka Trupa zwykle jest triem, a czasem kwartetem. Bywa, że rozrasta się do kwintetu, ale można też posłuchać ich też jako duetu. Luźny projekt muzyczny, w którym biorą udział muzycy folkowi znani bardziej z innych zespołów.

To zespół, który założył ok. 2004 roku Henryk Czekała "Szkot", na co dzień lider grupy Mechanicy Shanty, a jeszcze wcześniej współzałożyciel innej legendy sceny folku morskiego, Ryczących Dwudziestek.

Niezmienny jest program koncertów - są to zawsze ulubione utwory lidera, stąd też tytuł recitalu "Moje ukochane...", a wśród nich są i te dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Czekały (znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty czy Ryczących Dwudziestek) oraz Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Marka Szurawskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego, Andrzeja Koryckiego i wielu, wielu innych. Oczywiście, jak przystało na wytrawnego szantymena, w programie nie brakuje także szant - marynarskich pieśni pracy dawnych pokładów.

Tylko na koncertach Szkockiej... można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak "Hiszpańskie dziewczyny", "Cztery piwka", "Umbriaga", "Jacht rock’n’roll" "Molly Malone", "Klipry", "Wzgórza Walii", "Maui" czy szanty "Sześć błota stóp", "Emma", "Johnson’s Girls" - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane.

Skład zespołu:
  • Henryk Czekała "Szkot" - śpiew, gitara
  • Kamil Piotrowski - mandolina, chórki
  • Jacek Kądziołka - bas akustyczny, chórki


www.facebook.com/events/705619392881113/


ul.Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzyczna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzyczna" podaj